SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Rahmi Turan: Bir Kadir İnanır vardı

Bu haber 28 Temmuz 2015 - 13:46 'de eklendi.

Sözcü yazarı, akil insanlar arasında yer alan Kadir İnanır’ın bu aralar nerede olduğunu sorguladı.

Çözüm süreci kapsamında oluşturulan Akiller Heyeti’nde en çok dikkat çeken isimlerden biri de kuşkusuz Kadir İnanır’dı. Kadir İnanır, yıllardır toplumda yer edinmiş sanatçı kimliğiyle barış sürecinde rol alabilecek etkili isimlerden biriydi.

ADI HDP’YLE ANILIR OLMUŞTU

Anadolu’da birçok bölgeyi gezen ve çözüm sürecini anlatan Kadir İnanır, daha sonra ne olduysa sürekli olarak çözümün devlet kanadını eleştirmeye, HDP ve PKK’ya ise tek bir tepki göstermemeye başladı. Öyle ki adı HDP’den vekil olacağı yönünde iddialarla bile gündeme geldi.

GÖZLER KADİR İNANIR’A ÇEVRİLDİ

Son zamanlarda ise PKK’nın terörü tırmandırması, asker ve polis şehit etmeye başlamasının ardından gözler doğal olarak Kadir İnanır’a çevrildi ama kendisinden herhangi bir açıklama gelmedi. Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, köşe yazısında Kadir İnanır için “Bir Kadir İnanır vardı” ara başlığını açtı.

ORTADAN YOK OLDU

Çözüm sürecinde akil insanlar heyetinde yer alan isimlere seslenen Rahmi Turan, hepsinin ortadan yok olduğunu yazdı. Sözcü yazarı, akil insanlar heyetinden en çok Kadir İnanır’a üzüldüğünü, İnanır’ın filmlerdeki imajını yıktığını söyledi.

“KADİR İNANIR İMAJINI YIKTI”

Rahmi Turan’ın yazısından bir kısım;

“Ben, içlerinden en çok Kadir İnanır’a yanarım. Filmlerinde hep iyiliği, doğruluğu, güzelliği canlandırdı, halkın kahramanı haline geldi. Sonra? Bu imajı bir anda yıktı! Koca aktör, koşa koşa gidip “Âkil adam” olarak herkesi hayal kırıklığına uğrattı! Kent kent, kasaba kasaba dolaşıp, halkı, PKK’lıların aslında iyi insanlar olduğuna inandırmaya çalıştı. İktidarın gözüne girebilmek için kendi hayran kitlesine ihanet etti!

“SONUÇ: HÜSRAN”

Sonuç: Hüsran tabii ki.. Şimdi sigorta reklamlarında oynuyor ve bir keçi ortaya çıkıp ona “meee” diyor!”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.