SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Putin: İmparatorluk eğilimi ABD’ye zarar verir

Bu haber 28 Temmuz 2015 - 11:44 'de eklendi.

Washington’ın imparatorluk eğiliminin ABD’ye zarar vereceğini belirten Rusya Lideri Putin, “Bu görüşümün herhangi bir Amerikan karşıtlığı ile hiçbir bağlantısı yok” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Amerikan karşıtı olmadığını fakat Washington’ın imparatorluk eğiliminin ABD’ye zarar vereceğini iddia etti.

“BUNU DEFALARCA SÖYLEDİM”

İsviçre televizyonuna konuşan Putin, “Washington epey zamandır imparatorluk politikaları uyguluyor. Bunu defalarca söyledim. Sadece ben değil. Amerika’nın siyasi uzmanları da bu konuda aynı görüşü söylemekte. Amerikan dış ve iç siyasi uzmanlarının görüşüne göre, böyle bir imparatorluk eğilimi Washington’ın kendisine zarar verir” dedi.

“ABD’YE SAYGI VE SEVGİYLE YAKLAŞIYORUZ”

Bu görüşünün Amerikan karşıtlığı anlamına gelmemesi gerektiğine işaret eden Rusya lideri, “Bu görüşümün herhangi bir Amerikan karşıtlığı ile hiçbir bağlantısı yok. Biz ABD’ye, üstelik Amerikan halkına saygı ve büyük sevgiyle yaklaşıyoruz” şeklinde konuştu. Putin, Avrupa’nın karşılaştığı sorunlarla ilgili kararların ABD’de alınmasına anlam veremediklerini de sözlerine ekledi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.