SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Pilavcızadem’i Torbalı’ya getirecek

Bu haber 02 Ekim 2015 - 14:19 'de eklendi.

Torbalılı genç girişimci Yeliz Çakaloğlu, KOSGEB’den alacağı destekle Pilavcızadem’i açmaya hazırlanıyor.

TORBALI Ticaret Odası ve KOSGEB ortaklığında düzenlenen girişimcilik kursuna katılıp iş yeri sahibi olanların sayısı giderek artıyor. Bunlardan biri de Torbalılı genç girişimci Yeliz Çakaloğlu olacak. Girişimcilik Kursu’nda başarılı olan Çakaloğlu, KOSGEB’den alacağı destekle kendi işinin patronu olmaya hazırlanıyor. Tepeköy Mahallesi Bankalar meydanında hizmete girecek olan Pilavcızadem, ilçe halkının damak zevkine hitap etmeye hazırlanıyor. Firma, önümüzdeki haftalarda faaliyete girecek.

GELENEKSEL LEZZET

MENÜSÜNDE nohutlu, tandırlı, kavurmalı, tavuklu pilav bulunan ve sadece pilav yemeği üzerine hizmet verecek olan firma 2012 yılında kuruldu ve İstanbul Beylikdüzü’ndeki toplam bin 750 metrekarelik fabrikasında üretim gerçekleştiriyor. Bu firmanın Torbalı bayiliğini alarak işyeri açma hazırlıklarını sürdüren 23 yaşındaki Yeliz Çakaloğlu, “Bu konsepti, ilçemizde hızla yayılmaya devam eden besin değeri düşük, kalorisi yüksek fast food kültürünü kırmak, tüketiciye besin değeri yüksek ve Türk damak tadının geleneksel lezzeti olan pilavı hızlı bir şekilde sunmak amacıyla Torbalı’ya getireceğiz” dedi.

İŞ YERLERİ BİR BİR AÇILIYOR

TORBALI Ticaret Odası öncülüğünde Kaymakamlık ve İş-Kur ortaklığında KOSGEB ile birlikte kurslar düzenleniyor. Girişimcilik rekortmeni olan ilçede bugüne kadar birçok kişi, KOSGEB’den aldığı destek ile iş yerini hizmete açtı. Ticaret Odası’nda geçtiğimiz hafta da KOSGEB Girişimcilik Kursu sona erdi ve birçok kişi yine sertifikalarını almaya hazırlanıyor. Uygulamalı Girişimcilik Programlarının en verimli olduğu Torbalı’da yeni işletmelerde kapılarını bir bir açmaya devam ediyor.

HEM FİYATI UYGUN, HEM HAZIRLANMASI ÇOK KISA

YAPACAĞI iş ve firma hakkında bilgi veren Yeliz Çakaloğlu, “Pilavı herkesin tercih etmesi, hazırlanma süresinin çok kısa olması ve her keseye uygun olması sebebi ile hedef kitle sınırlaması yok. Pilavcızadem, yüksek lezzeti ve ekonomik özelliğiyle her kesime hitap ediyor. Avrupa gıda standartlarında üretilen pilavı Torbalı’da da aynı kalite ve lezzet ile sunmayı hedefliyorum” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.