SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Ölüme sevinenler

Bu haber 16 Ekim 2015 - 14:16 'de eklendi.

Eskiden bir evde cenaze olduğunda 40 gün yas olurdu. Televizyon açılmaz değil, müzik dinlemek mırıldayan olmazdı. Ağızdan çıkan tek ezgi türü olsa olsa “ağıt”  olurdu. İster kalp krizi yada herhangi doğal ölümler için tutulan bu yas ev halkının acısına saygı için gelen misafirlerde buna dahil olurdu…

Peki o zaman biz ne zaman ölüme sevinir hale geldik, ne zaman ceset sayısı için kahkaha dozajımız arttı. Ne zaman çıktık insanlıktan yada insan olmaktan ne zaman vazgeçtik. Biz ne zaman ölüme sevinen bir halk haline geldik.

Son günlerde yaşanan ölümler mutluluk nedeni haline geldi ki bazılarının zil takıp oynamadığı kaldı. Yüzlerle ifade edilen ölüm sayısı hiç mi canınızı yakmadı. Onlarında bir ailesi olduğu, kaç çocuğun annesiz babasız kaldığını hiç mi düşünmediniz. Bir çocuk doğarken nasıl ailesini veya yaşamak istediği ülkeyi sipariş edemiyor ise bu düşünceden yola çıkarak sizde zamanında kürt veya ermeni yada Yahudi bir ailenin ferdi olabilirdiniz. Yapılan zulümler karşısında “ evet onlar haklı çünkü biz bu ülkeye fazlayız mı “ diyecektiniz.

Kafatasçılıktan ne zaman vazgeçecek bu insanlarımız ne zaman insan hayatının öncelikli olduğunun farkına varacak soruları inanın şu andaki üzücü olaylardan daha çok kafamı kurcalıyor ve iki kat üzüyor desem yeridir. 9 – 12- 15 yaşında ölen çocuğa nasıl sevinilir inanın böyle bir zihniyeti anlamakta güçlük çekiyorum.  Terör elbette bir ülkeye dayanılmaz acılar yaşatır. Fakat unuttuğunuz göz ardı ettiğiniz bir durum var ki yıllar boyu süren kavgada takılıp kalırken gözünüzün önünde içimize sızan öyle bir sızıntı var ki bunu görmeye başladığınızda iş işten geçmiş olacak. Şimdi ki iktidarın desteklediği IŞID  (ırak şam İslam devleti )  ülkemize sızmasından öte bizim gençlerimizde bunlara kapılmış durumdalar.

Bunları görmüyor olmanız sadece haberlere dayalı olarak yaşıyor olmaktan geçiyor. Yani bize ne düşünmemiz gerektiğini dayatmak yada farklı algı oluşturmak. Maalesef ki bilinç sahibi olmayan bir ülke olduğumuzdan gelecek tehlikeleri göremiyoruz.  Peki, sorarım size yakın zamanda IŞID in katlettiği diğer ülkenin insanlarına vicdan yaptınız da kendi ülkenizde yaşanan bunca katliama nasıl sevinebiliyorsunuz.  Üzüntülerimiz ve sevinçlerimiz de yas’ımız kadar anlamını yitirmiş ve kötülüğe teslim edilmiştir.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.