SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Olgun, kardeş elini uzattı

Bu haber 16 Eylül 2015 - 7:52 'de eklendi.

Suriye’de devam eden zulüm ve kıtlık nedeniyle ülkelerini terk ederek komşu ülkelere sığınan yüzbinlerce kişi büyük çile çekiyor. Özel Olgun Koleji, ilçedeki Suriyelilere kardeş elini uzatmaya devam ediyor.

TORBALI Özel Olgun Koleji öğrencileri, Suriye’deki savaştan kaçan mağdurlara yardım elini uzattı. Öğrenciler, 15 aileye gıda ve giyim yardımında bulundu. Sık sık gerçekleştirdiği yardım kampanyalarıyla dikkat çeken Özel Olgun Koleji, bu yıl birçok kez savaş mağduru Suriyelilere yardım yaptı. İki araba dolusu öğrenci, öğretmenlerle birlikte dün Gurgur Dağı eteğinde bulunan çadırlara gitti. Öğrenciler, topladıkları giyim eşyası ve ayakkabıları, bölgedeki ailelere teslim ettiler. Koliler dolusu giyim eşyasıyla çadırların bulunduğu alana giden öğrencilerin bu davranışı karşısında Suriyeliler, gözyaşlarına hâkim olamadı.

ÖĞRENCİLER SEFERBER OLDU

Suriye’de devam eden savaştan dolayı kaçarak Torbalı’nın birçok bölgesinde boş arazilere, eski binalara yerleşen Suriyeli vatandaşlar, ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi veriyor. Kurdukları çadırlarda açlıkla mücadele eden aileler, su ve elektrik olmadan çocuklarıyla birlikte hayatta kalmaya çabalıyor. Yeteri kadar beslenemeyen çocuklar, hastalıkla boğuşuyor. Halep’ten kaçıp Torbalı’ya gelen Suriyeliler için okulda başlatılan yardım kampanyası büyük ses getirdi. Öğrenciler, evlerindeki battaniye, halı, elbise ve ayakkabı başta olmak üzere birçok eşya topladı. Kimi okul harçlığını verdi, kimi giymediği fazla eşyasını kolilere koyarak kampanyaya destek oldu. Toplanan kolilerce ayakkabı, elbise ve oyuncak, bölgedeki ailelere teslim edildi. Öğrenciler, Suriyeli çocuklara kendi elleriyle ayakkabı giydirdi ve oyuncak dağıttı.

ÇAMURDA ÇIPLAK AYAK

Okul Müdürü Abdullah Dağıstan, yaptığı açıklamada, yapılan faaliyetlerde toplanan paralarla gıda ve giyim yardımlarını aldıklarını söyledi. Öğrencilerin ve öğretmenlerin getirdikleri eşyalarla birlikte yardımları mağdurlara teslim ettiklerini belirten Dağıstan, “Öğrencilerimiz bir hafta boyunca yardım toplamak ve gelen eşyaları düzenlemek için çok çalıştı. Öğrenci ve öğretmenlerimizden oluşan yaklaşık 20 kişilik bir grupla yardımları dağıttık. Yardımları çadır çadır dolaşıp dağıtan öğrencilerimiz, ne kadar gerekli bir yardım faaliyetinde bulunduklarını bizzat yerinde görmüş oldular. Sadece çevreden gelen yardımlar ile ayakta kalan insanların yaşam şartları çok zor, elektrik ve suyun olmadığı çadırlarda insanların temel ihtiyaçlarını karşılaması sadece bu yardımlara bağlı” dedi. Dağıstan, Suriyeli çocukların büyük bir kısmının ayakkabılarının olmayışından çok etkilendiklerini belirterek, yardım faaliyetine katkıda bulunan öğrenci, öğretmen ve velilerine çok teşekkür etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.