SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Ödemiş Köprüsü çalışmaları tamamlandı

Bu haber 05 Ağustos 2015 - 8:20 'de eklendi.

Torbalı Belediyesi, Yedi Eylül Mahallesi’ne giden mevcut yolu genişletirken, ikinci bir yol daha açtı. Ödemiş Köprüsü’nün altından geçen yolda ışıklandırma ve çevre düzenlemesi de yapılan yol, mahalle halkından tam not aldı.

İzmir-Aydın asfaltı üzerinde yer alan Ödemiş Köprüsü’nün altındaki mevcut yol genişletdi. Torbalı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar tamamlandı. Yedi Eylül Mahallesi’ne giden tek yön yol çift şeride çıkarılırken, mevcut yol ise genişletildi. Çalışmalar kapsamında köprünün altındaki topraklar alınıp yer açıldı. Bu sırada, köprü de taşlarla güçlendirildi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez: “Yedi Eylül Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yol maalesef hem çok eskiydi hem de ihtiyacı karşılamıyordu. Bu sorunu çözmek adına yeni bir yol daha açtık. Yapılan çevre düzenlemesi ve ışıklandırmalar sonrasında yol çok daha modern bir görünüme kavuştu” dedi.

AÇILAN YOL, YEDİ EYLÜL MAHALLESİ’NE KADAR UZANIYOR

Binlerce vatandaşın ikamet ettiği Yedi Eylül Mahallesi, yeni ve modern bir yola kavuştu. Ertuğrul Mahallesi II. Abdülhamit Caddesi’nden bağlantılı olan tek şeritli yol, hem araç hem de yaya trafiği için tehlike arz ediyordu. Oldukça dar olan yol, özellikle araç trafiğinin ihtiyacına karşılık vermiyordu. Torbalı Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında yeni bir yol açılmasına karar verildi. Mevcut yolun hemen yanı başındaki Torbalı-Ödemiş demiryollarının yanında yeni bir alan daha oluşturuldu. Ödemiş Köprüsü’nün altında açılan yol, Yedi Eylül Mahallesi’ne kadar uzanıyor. 6 metre genişliğindeki yol 3 kilometre uzunluğa sahip. Alt yapı çalışmaları sonrasında sıcak asfalt da döküldü.

ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Gidiş ve dönüş güzergahına sahip olan yol, 3 kilometre uzunluğuna sahip. Yapılan çalışmalar sonrasında yolun estetik bir görünüme kavuştuğunu ifade eden Belediye Başkanı Görmez: “Yol ve köprüdeki çalışmaların tamamlanması ile birlikte, estetik bir görünüme kavuştu. Yol, Alpkent Mahallesi’ndeki Naci Tuncel Bulvarı’na ve Ertuğrul Mahallesi’ndeki II. Abdülhamit Bulvarı’na da bağlantılı” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.