SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Mutlu: ‘Ülkücülük ağırdır herkes taşıyamaz’

Bu haber 27 Kasım 2015 - 12:04 'de eklendi.

Ülkücülüğün ağır bir ideoloji olduğunu ifade eden Mutlu, ülkücülüğü taşıyamayan insanların yanlış davranışlar ile teşkilata zarar verdiğini söyledi. İstifa söylemleri ile ilgili resmi bildirim almadığını ifade eden Mutlu, ‘Önce MHP üyesi olduklarını kanıtlasınlar sonra istifa etsinler’ dedi

1 KASIM seçim sonuçları sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi üzerine yöneltilen eleştiri oklarını değerlendiren İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu ilk kez bu kadar sert konuştu. Ülkücülüğün ağır bir ideoloji olduğunu ifade eden Mutlu, ülkücülüğü taşıyamayan insanların yanlış davranışlar ile teşkilata zarar verdiğini söyledi. 1 Kasım sonuçlarının kimseyi memnun etmediği konusunda hem fikir olduğunu ifade eden Yurdadoğ Mutlu, ancak faturayı bir kişiye kesmenin ve teşkilata zarar verecek söylemlerde bulunmanın, hiçbir MHP üyesine yakışmayacağını söyledi. Parti tabanına seslenerek ‘MHP meclise girmese bile vatanın ve milletin bekası için çalışmaya devam edecektir’ diyen Mutlu, ülkücüleri ülkücü yeminine sadık kalmaya çağırdı.

 “MHP SEÇİM DEĞİL DAVA PARTİSİDİR”

 MİLLİYETÇİ Hareket Partisi’nin seçim partisi değil dava partisi olduğunu söyleyen MHP Torbalı İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu, “Rahmetli Başbuğ, partimiz ilk milletvekilini çıkardığında ‘Bu maya tuttu’ demişti. MHP an zor günlerini yaşarken bile o maya varlığını sürdürmeye, partimiz ülkücülüğün, vatanın ve milletin bekası için mücadele etmeye devam edecektir. Seçim sonuçlarının tek bir adama kesilerek Sayın Devlet Bahçeli’ye hakaret boyutunda eleştiriler yapılması terbiyesizliktir. Devlet Bey’in bu eleştiriler karşısında bile anlayışlı davranması, kendisinin ne kadar iyi niyetli ve terbiyeli olduğunun kanıtıdır” dedi.

 “İSTİFA ETMEDEN ÖNCE ÜYE OLDUKLARINI KANITLASINLAR”

 TORBALI’DA 25 kişinin toplu olarak MHP’den istifa edeceği haberi ile ilgili konuşan Yurdadoğ Mutlu, olayı basından öğrendiğini ve yakışıksız bulduğunu ifade etti. Herkesin kararına saygılı olduğunu ifade eden Mutlu, üzüldüğü konunun istifaları gazetelerden öğrenmesi ve milletvekili aday adaylığı yapmış bir ismin partiye zarar veren açıklamalar yapması olduğunu söyledi. 25 kişinin isimlerine vakıf olmadığını da belirten Mutlu, “Sayın Necip Ateşoğlu dışındaki arkadaşların kim olduğunu bilmiyorum. Bize resmi bir bildirim gelmedi. Ancak daha önce partimizle hiçbir ilgisi olmayan kişilerin MHP’den istifa edip AKP’ye geçtiği haberleri basına yansımış ve karalama yapılmıştı. Bu arkadaşlarımız istifa etmeden önce parti ile ilişiklerini belgelesinler” ifadelerinde bulundu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.