SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Muayene sayısında İzmir’i solladık!

Bu haber 05 Ekim 2015 - 14:10 'de eklendi.

İzmir bölgesinde diş hastaneleri arasında en fazla hasta muayene eden Torbalı Ağız ve Diş Hastanesinde 1 doktor başına 45 hasta düşüyor. Günde 500 hasta muayene ediliyor.

TORBALI Ağız ve Diş Hastanesi’nde geçtiğimiz aya kadar 9 doktor görev yaparak günde yaklaşık 300 hasta bakılıyordu. Önceki günlerde doktor sayısı 11’e çıktı. Hekim sayısının fazlaşması sonrasında muayene sayısı 500’e çıktı. Her gün farklı şikayetlerle hastaneye gelen yaşlısı genci, bir an önce muayene olmak istiyor. Doktor sayısının halen yetersiz olduğunu ifade eden Başhekim Hüseyin Akçaoğlu, şuanda doktor sayısının 11’e çıkması sonrasında her hekimin günde 45 hastaya baktığını söyledi. Hastalara hizmet etmek için zaman zaman kendisinin de muayene ettiğini dile getiren Akçaoğlu, İzmir bölgesinde en fazla muayene yapılan hastaneler arasında 1. sırada olduklarını sözlerine ekledi.

11 DOKTOR HİZMET VERİYOR

Her gün artan nüfusuyla gündemde olan Torbalı’da birçok sorun da meydana geliyor. Trafiği, eğitimi ve sağlık konusunda sorunlar yaşayan Torbalı’da, sorunlar tek tek çözüme kavuşturulmayı bekleniyor. Son günlerde Ağız ve Diş Hastanesinde hastaların yoğun bir şekilde tedavi olmasıyla her doktora 45 kişi düşüyor. Yoğunluğun giderilmesi adına hastanede yeni çalışmaların yapılacağını bildiren Akçaoğlu, “Hastanemiz daha çok yeni. Bu nedenle eksikliklerimiz var. Bunları gidermek adına adımlarımızı atıyoruz. 9 olan doktor sayımız geçtiğimiz günlerde 11’e yükseldi. Yükselmesinden sonra muayene sayısı 45’e yükseldi. Günde 500 hasta bakılıyor. Bizlerin şimdiki hedefi ise hekim sayısını 20’e yükseltmektir. Böylelikle ne doktorlarımız ne de hastalarımız mağdur olacak” diye konuştu.

FARK VAR

İzmir bölgesinde hizmet veren Ağız ve Diş Hastaneleri arasında Torbalı, en fazla hasta bakan bölge seçildi. Diğer hastanelerde 20 ila 25 hastanın muayene edildiği Torbalı’da ise bu sayı 45’lere kadar yükseliyor. Başhekim Akçaoğlu, “Muayene sayımız fazla olması bizim kalitemizi ortaya çıkartıyor. Hekimlerimizin de büyük gayreti sayesinde hastalarımız durumdan memnun. Hekim sayısının artması durumunda doktor başına 45 hasta durumu düşecektir. Ayrıca vatandaşlarımızı bir hususta uyarmak istiyoruz. Muayene olmaya gelmeden önce internet üzerinden başvuru yapılsın” ifadesini kullandı.

KANAL TEDAVİSİ İÇİN İZMİR’E

İzmir’e sevk edilen hastalar için önemli açıklamalarda bulunan Akçaoğlu, “Hastanemize çok sayıda vatandaş geliyor. Bazıları kanal tedavisi göreceği için İzmir’e sevk ediyoruz. Bunu yapmak zorundayız çünkü kanal işlemi hastanemizde yapılmıyor. İzmir’de özel olarak bu işlem yapıldığı için gönderiyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda zaman zaman sitemkar davranabiliyorlar. Bizler onların sağlığını düşündüğümüz için gönderiyoruz. Başka bir işlem için sevk durumu kesinlikle yaşanmıyor” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.