SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Midye satarak patron oldu

Bu haber 16 Kasım 2015 - 7:17 'de eklendi.

Sokaklarda midye satarak is dünyasına atılan Mehmet Ata, 6 yıl önce esnaflığa adım attı. Midye satarak kendi isinin patronu olan Ata’nın hizmete açtığı Çiğ Köfteci Mehmet Usta, midye ve çiğ köfte severlerin müdavimi oldu.

TORBALI’DA midye denince akla gelen ilk isim olan Mehmet Ata, bu ise tam 22 yılını verdi. Daha çocuk yaslarda sokak sokak gezerek midye satan Ata, 6 yıl önce kendi isinin patronu oldu. Sattığı midyelerden kazandığı paralarla Kazım Dirik Caddesi’nde 6 yıl önce dükkân kiralayan Mehmet Usta, müşterilerine çiğ köfte ve midye lezzetini bir arada sunuyor. Özel olarak getirttiği midyeleri, Torbalılıların damak zevkine sunan Mehmet Usta, ayni zamanda Battalbey Çiğ Köfte’nin de bayiliğini yapıyor.

İLÇEDE MİDYENİN ADRESİ OLDU

TORBALI’DA çok sayıda kişi tarafından severek tüketilen midyelerin hangi koşullarda üretildiği hemen herkesin aklına takılan bir konu. Uygun koşullarda yapılmayan üretimler neticesinde sağlığa çok sayıda zararı bulunan midyenin, sağlıklı bir şekilde üretildiği takdirde faydaları da saymakla bitmiyor. 22 yıllık tecrübesiyle Torbalılılara midye satışı yapan Mehmet Ata, Sağlık Bakanlığı onaylı midyeleriyle ilçe halkının güvenle midye yemesini sağlıyor. Sağlık Bakanlığı onaylı midye satan Mehmet Ata, yıllarını bu ise vermiş durumda. Yaşıtları sokaklarda, parklarda oyun oynarken, O, basının üstüne koyduğu tezgâhla sokak sokak gezerek midye sattı. Yıllarca bu şekilde midye sattıktan sonra, Kazım Dirik Caddesi Ziraat Bankası yanında bir seyyar tezgâh kurarak, burada satış yapmaya başladı. Müşterilerin yoğun ilgisi sonrasında, 2012 yılında işyeri açmaya karar verdi. Aynı cadde üzerinde Çiğ Köfteci Mehmet Usta’yı hizmete açan Ata, iş dünyasındaki başarısıyla da örnek teşkil ediyor.

MİDYE VE ÇİĞ KÖFTEYİ SEVDİRDİ

ŞİMDİLERDE modern bir mekân ile müşterilerinin taleplerini karşılayan Mehmet Ata, 6 yıldır Kazım Dirik caddesi üzerinde Battalbey Çiğ Köftecisi olarak faaliyet gösteriyor. Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla midye satışı yapan Ata, ilçe halkına midye ve çiğ köfteyi sevdiren kişi olarak biliniyor. Müşterilerinin sağlığı ve memnuniyetini ön plana alarak hizmet verdiklerini söyleyen Ata: “Midye satışımız ile verdiğimiz hizmetten memnun kalan müşterilerimizin talebi üzerine çiğ köfte satışımızla da hizmet vermeye başladık. Müşterilerimiz gerek ürünlerimizden gerekse hizmet anlayışımızdan oldukça memnun. Müşterilerimize Karaburun’dan gelen çiftlik midyelerinin satışını yapıyoruz. Sıcak bir şekilde satışını gerçekleştirdiğimiz midyeler büyük beğeni topluyor. Torbalı’da midyenin adresi haline geldik. Herkes güvenle midye yiyebilir” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.