SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Menderes’in kâbusu Torbalı’da yakalandı

Bu haber 24 Ağustos 2015 - 11:47 'de eklendi.

8 ayrı suçtan mahkemeye çıkmak üzere iken Menderes Adliyesi’nden kaçan İsmail Acımaz Torbalı’da 50 kişilik film gibi operasyona yakalandı. Kaçması ile 4 komutanın açığa alınmasına neden olan Acımaz, Torbalı’da sahte kimlikle ev bile tutmuş!

8 ayrı suçtan araması olan ve mahkemesi olduğu gün Menderes adliyesinde güvenlik güçlerinin elinden kaçarak firar eden İsmail Acımaz, 1 haftalık istihbari çalışma sonucunda Torbalı’da enselendi. Gerçekleştirdiği firar ile 4 komutanı açığa alınmasına sebep olan Acımaz, Menderes Jandarması, Torbalı Jandarma ekipleri ve ilçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri tarafından Ertuğrul Mahallesi Torbalı Caddesi üzerinde yakalandı. Sahte kimlik ile kiralık ev tutan şahsın evine yapılan operasyonda elde edilenler hakkında bilgi verilmedi.

TEKNİK TAKİPLE YAKALANDI

Menderes adliyesinde eşi Aysun Acımaz’ın yardımı ile kaçan İsmail Acımaz, teknik takibe alındı. 1 hafta boyunca teknik takip ile aranan şahsın en sonunda telefon sinyaline ulaşıldı. Sahte kimlik ile çıkardığı telefon hattına kadar ulaşan Menderes ve Torbalı Jandarma İstihbarat ekipleri, toplam 50 güvenlik ekibi ile Ertuğrul Mahallesi’nde operasyon yapıldı. Ertuğrul Mahallesi’nin birçok bölümünü kapatan ekipler, şahsın kaçmaması için geniş güvenlik önlemi alındı. Menderes’ten gelen Jandarma Motorize ekipleri, şahsın kaçmasını engelleyerek enseledi. Sahte kimlikle kiralık olarak oturduğu eve baskın yapan ekipler, İsmail Acımaz’ın kaçmasına yardımcı olan Aysun Acımaz’ı da gözaltına alındı.

1 HAFTADIR ARANIYORDU

Birçok uyuşturucu olayına adı karışan ve 8 farklı suç dosyası bulunan İsmail Acımaz, Torbalı’da düzenlenen başarılı operasyonla yakalandı. Şahıs ve eşi gözaltına alınarak ifadeleri alındı. Torbalı’da 1 haftadır saklandığı öğrenildi. Güvenlik güçleri, teknik takip sistemiyle 1 haftadır şahsın arandığı ve en sonunda sinyali Torbalı’dan aldıklarını ifade ederek, “Torbalı Jandarması ve Polisi başta olmak üzere herkes başarılı bir çalışma yürüttü. Şahıs yeniden yargılanmak için mahkeme karşısına çıkartılacak” denildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.