SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kurban Bayramı’nda İzmirliler en çok o şehre gitti!

Bu haber 01 Ekim 2015 - 12:11 'de eklendi.

Bu yıl 24-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Kurban Bayramı’nda satılan otobüs biletleri ve yolcuların seyahat alışkanlıkları incelendiğinde İzmirlilerin en çok İstanbul’a seyahat ettiği ortaya çıktı.

ClickBus ve NeredenNereye.com bu yıl Kurban Bayramı’nda otobüsle seyahat alışkanlıklarını inceleyen bir infografik hazırladı. Araştırmaya göre, ClickBus.com.tr ve Neredennereye.com üzerinden online otobüs bileti satın alan yolcuların büyük bir kısmının rotası İstanbul olurken; en popüler rota ise İzmir – İstanbul oldu. 7 milyon km yol kat edildi Bölgelere göre en fazla ziyaret edilen illerin arasında İzmir başı çekmekte. İzmir’i Ankara, İstanbul, Adana, Samsun, Gaziantep ve Erzurum takip etmekte. Bayram tatili boyunca yapılan seyahatler de 7 milyon km yol kat edildiği ve tatilcilerin 136 bin saatti yolda geçirdikleri belirtiliyor.

İstatistiklere göre bu sürede Boğaz Köprüsü’nün 4487 kez geçilebilir, Barış Manço’nun Bugün Bayram şarkısı 3,5 milyon kez söylenebilirdi. Şehir merkezleri tercih edildi Bayram boyunca şehir merkezleri tatil beldelerinden daha fazla ilgi gördü. Yolcuların %79’u şehir merkezlerini ziyaret ederken; %21’i ise bayramı, tatil beldelerinde geçirdi. Bu yıl tek başına seyahat edenlerin sayısında ise artış yaşandı. Bayram boyunca yolcuların %76’sı yalnız seyahat etmeyi tercih etti. Yolculuk yapanların çoğunluğunu % 53 ile erkekler oluşturdu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.