SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Küfür ve şiddete karşı okulda kampanya

Bu haber 17 Mart 2015 - 8:04 'de eklendi.

Torbalı İlçesi’ndeki Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu’nda küfür ve şiddete son vermek amacıyla kampanya düzenlendi. Kampanya destek veren Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun ve öğretmenler, ‘Küfür ve şiddete hayır’ yazılı tişört giyerken, öğrenciler de yakalarına rozet taktı.

SON dönemlerde toplumda artan küfür ve şiddete dikkat çekmek için Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri harekete geçti. Okulda, küfür ve argo kelimelerin kullanımının en aza indirilmesi amacıyla ‘Küfür ve Şiddete Hayır’ kampanyası başlatıldı. Kampanyanın tanıtımı amacıyla okulun bahçesinde düzenlenen programda öğrenciler, ‘Demir dövülerek, insan sevilerek işlenir’, ‘Öfkeyle kalkan zararla oturur’, Yıkmak sadece bir an oysa onu yapmaktır yaşam’, ‘Kavgayla düşman, sevgiyle dost kazanılır’ yazılı dövizler taşıyıp, ‘Küfür ve şiddete hayır’ sloganları attı. Kampanyaya Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’da öğretmen gibi üzerinde ‘Küfür ve şiddete hayır’ yazılı tişörtü giyerek destek verdi. Öğrenciler ise yakalarına ‘Küfür ve şiddete hayır’ rozeti taktı. Kampanya kapsamında, hazırlanan öğretmen ve öğrenci andı okula asıldı. Okulun birçok noktasına da kampanya için asılan amblemler yerleştirildi.

TORBALI Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu Müdürü Alaattin Altınok, toplumun her kesiminde argo ve küfürlü sözcüklerin kullanımının yaygınlaştığını söyledi. Okul yönetimi olarak, öğretmenler, sınıf temsilcileri ve öğrenciler ile kampanya düzenlemeye karar verdiklerini anlatan Altınok, “Amacımız, argo ve küfürlü konuşmaları en aza indirmek. Argo ve küfrün bizleri rahatsız ettiğini, kalp kırdığını ve zarar verdiğini göstermek istedik” dedi. Öğretmenler ve Okul Aile Birliği Başkanı Gözde Erez, küfür ve şiddete son verilmesini isteyen konuşmalar yaptı. Etkinlik, öğretmen ve öğrenci andının hep bir ağızdan okunmasıyla sona erdi. Kampanyanın yıl sonuna kadar devam edeceği bildirildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026