SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kritik toplantının tarihi belli oldu

Bu haber 10 Mart 2015 - 12:20 'de eklendi.

Grup toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, merakla beklenen kritik görüşmenin yarın yapılacağını duyurdu.

Partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin merakla beklediği kritik buluşmanın da tarihini verdi. Başbakan, “Ekonomi sağlma ellerde. Merkez Bankası ile Hükümet arasında kimse kriz haberi beklemesin. Sayın Cumhurbaşkanımız da yarın Merkez Bankası Başkanı’ndan birifing alacak.” dedi.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“KILIÇDAROĞLU HİÇBİR ZAMAN SAMİMİ OLMADI”

CHP parti kapatmanın yasaklanması konusunda hiçbir zaman samimi olmadı. Şimdi de değil. Mağduriyet edebiyatı yapıyorlar. Ey Kılıçdaroğlu demokrasi senin ağzına yakışmıyor ki vatandaşın dikkatini çeksin. Allah aşkına kargaya bülbül sesi yakışır mı? CHP demokrasinin kargasıdır. Demokrasi türkülerini söyleyen bülbül sesleri de bu AK Parti kadrolarından çıkar. Ey Kılıçdaroğlu, senin ağzına demokrasi de yakışmaz medya özgürlüğü de yakışmaz. Senin genel sekreterin gazetelere el koyacağını söyledi. Sizin ağzınıza demokrasi yakışmaz. Çelikten bir kale gibi demokrasinin kalesiyiz biz. Demokrasinin hamisi ve garantörü sadece AK Parti’dir. En kısa zamanda anayasa değişikliği kanun teklifini genel kurula indireceğiz. Takke düşüp kel görünecek. Herkes demokrasi sınavında ne durumda millet de görecek.

EKONOMİK GÖSTERGELER

Türkiye’nin ekonomik göstergeleri Dünya’nın en sağlam göstergeleri arasında. Kimse kriz peşinde koşmasın. Bankacılık sektörü de sağlam. Ne zaman ülke krizle karşı karşıya gelir? İhracatınız tek bir ülke grubuna ya da tek bir kaleme bağlıysa korkun. Biz iktidara geldiğimizde 1 milyar doların üzerinde sadece 9 üründe ihracat vardı. Şimdi ise 37. Yani bir üründe sorun yaşarsak başka ürünlere kayarız. 38 ülkeye bir milyar doların üstünde ihracat yapıyoruz. Eğer bu bölgede sorun olursa başka bölgelere kıtalara ihracat yaparız. İhracatçılarımıza selam olsun. Büyüme yüzde 3, beklentilerin altında ama dünya ortalamasının çok üzerinde.

ERDOĞAN – BAŞÇI GÖRÜŞMESİ YARIN

Ekonomi sağlma ellerde. Merkez Bankası ile Hükümet arasında kimse kriz haberi beklemesin. Sayın Cumhurbaşkanımız da yarın Merkez Bankası Başkanı’ndan birifing alacak.”

ERDOĞAN, VATANI SATMAKLA SUÇLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın faizleri yüksek tutmasına tepki göstermiş ve “Avrupa’ya dünyaya bakın, yüksek faiz hangi ülkelerde var. Vatan satmak yüksek faizle olur” demişti. Merkez Bankası Başkanı Başçı ise yüksek faizin, enflasyon nedeniyle olduğunu savunarak “enflasyon düştükçe faizi düşürürüz” demişti. Erdoğan ise bunun tam tersini savunmuş ve “faiz düşmeden enflasyon nasıl düşecek” diye sormuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026