SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

‘Köylümüze sahip çıkacağız’

Bu haber 20 Ekim 2015 - 12:20 'de eklendi.

MHP İzmir Milletvekili Adayı Halit Dalgıç, kamu yatırımlarının gitmediği köylerin göç etmeye başladığını belirterek, bunun önüne geçilmesinin gerektiğini söyledi. Dalgıç, MHP iktidarında köylere gereken önemin verileceğini, tarım ve hayvancılığın destekleneceğini, üretime dayalı milli ekonomik politikalarla köylere ve köylüye sahip çıkılacağını söyledi

MHP İzmir 1.Bölge Milletvekili adayı Halit Dalgıç, seçim çalışmalarına Dağtekke, Helvacı ve Ormanköy ile devam etti. Gittiği yerlerde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Dalgıç, kamu kurumlarının köylerden ve ilçelerden elini çektiğini, hükümetin köyleri ve ilçeleri ihmal ettiğini söyledi. Genç milletvekili adayı Halit Dalgıç, MHP iktidarında köylere ve ilçelere kamu yatırımlarının artacağını, hükümet desteği ile bölgesel kalkınmanın sağlanacağını, üretime dayalı milli politikalarla refah düzeyinin yükseleceğini ve ekonomik büyümenin artacağını söyledi.

“KÖYLERİMİZ NE BELEDİYELERDEN, NE DE HÜKÜMETTEN FAYDA GÖRMÜYOR”

13 yıllık iktidar döneminde AKP tarafından köylerin ve ilçelerin mağdur edildiğini belirten MHP Milletvekili Adayı Halit Dalgıç, Torbalı köylerinin kamu yatırımlarında sınıfta kaldığını belirtti. Ne yerel iktidar nede genel iktidarın Torbalı’nın köylerine hakettiği değeri vermediğini belirten Dalgıç, “Hükümet adeta Torbalı’nın köylerinden elini çekti ve köylerimizi kendi kaderlerine mahkum etti. Köylerimiz bugüne kadar ne yerel belediyelerden, ne de genel iktidardan fayda görmedi. Yanlış tarım politikaları nedeniyle dışa bağımlı hale gelen Türkiye’de köylümüz, çiftçimiz üretemez durumda. Bu nedenle de vatandaşlarımız tarlalarını, topraklarını bırakıp şehirlere göç etmek zorunda kalıyor” dedi.

“HALA ALTYAPI SORUNLARINI KONUŞUYORUZ”

Torbalı’nın köylerinde hala altyapı sorunlarının konuşulduğunu belirten Halit Dalgıç, “Torbalı’nın köylerinde hala yolumuz yok, suyumuz yok diyoruz, kanalizasyon sorunlarımızı konuşuyoruz. Bizim, bunları artık konuşmamamız gerekiyor. Devletin ve belediyelerin bu tür hizmetleri artık yeterince köylerimize ulaştırması gerekiyor. Üreten, vergisini veren köylerimize ayrılan bütçeler başka yerlere harcanıyor. Lafa gelince milletin efendisi dediğimiz köylümüzü icraate gelince geri plana itiyoruz” şeklinde sözlerini sürdürdü.

“KÖYLÜSÜ ÜRETMEYEN BİR MİLLET KALKINAMAZ”

Milli kalkınmanın ve ekonomik büyümenin ancak köylerden başlayabileceğinin altını çizen Halit Dalgıç, “Köylüsü üretmeyen, çiftçisi kazanmayan bir toplumun ekonomik refahını artırması, bölgesel kalkınma hamlesi yapması mümkün müdür? Türkiye’yi dışa bağımlı ekonomik hedeflerle ileriye taşımak mümkün müdür? Milli olmayan, milliyetçi olmayan politikalarla bölgesel güç olmak mümkün müdür? Köylümüzün, çiftçimizin artık gerçekleri görmesi ve 1 Kasım’da Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşıması gerekiyor” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

 Ormanköy’ün yol sorununu yerinde inceledi

Ormanköy Muhtarı Halil Tosun’dan köyün sorunları hakkında bilgi alan Halit Dalgıç, köy girişindeki yol sorununu yerinde inceledi. Yolun bozukluğunun vatandaşlara zorluk çıkaracağını ve kazalara sebep olabileceğini belirten Dalgıç, bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirtti. Muhtar Halil Tosun ile birlikte köy girişinde incelemelerde bulunan Dalgıç, sorunun çözümü için Milliyetçi Hareket Partisi olarak ellerinden geleni yapacaklarını, gerekli mercilere ulaştıracaklarını söyledi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.