SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Köylüler Dalgıç’a sahip çıktı

Bu haber 09 Ekim 2015 - 12:58 'de eklendi.

MHP İzmir Milletvekili adayı Halit Dalgıç, seçim çalışmaları kapsamında köylere ayrı önem veriyor. Dalgıç, seçim çalışmalarının önemli bir kısmını köylerde sürdürürken, gittiği her yerde partili partisiz birçok kesimden takdir topluyor

Seçim çalışmaları kapsamında Torbalı’nın köylerine ayrı bir önem veren MHP İzmir 1.Bölge Milletvekili Halit Dalgıç, kendi memleketi olan Torbalı’da çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gittiği köylerde partili partisiz birçok kesimin yoğun ilgisi ile karşılanan Dalgıç, önceki gün de Kaplancık, Özbey ve Yeniköy’de vatandaşlarla bir araya geldi. Köylü vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği genç milletvekili adayı Halit Dalgıç, “Torbalı benim memleketim. Benim Torbalı’dan başka gidecek yerim yok. İşim gücüm, soyum sopum her şeyim Torbalı’da. O nedenle de Ankara’ya Torbalı’nın milletvekili olarak gideceğim, Ankara’da Torbalı’yı temsil edeceğim” dedi.

VATANDAŞA YAPACAKLARINI AKTARDI

MHP iktidarında köylülerin ve çiftçilerin devlet garantisi altında rahatça üretim yapacaklarının sözünün veren Dalgıç, “Hükümetin yanlış politikaları köylüyü ve çiftçiyi bitme noktasına getirdi. Bugün bankalara yada piyasaya borcu olmayan köylü, çiftçi neredeyse kalmadı. Köylülerimiz üretemez duruma geldi. Milliyetçi Hareket Partisi olarak iktidara geldiğimizde ilk işimiz köylümüzün, çiftçimizin borcunu azaltmak olacak. Çiftçimize mazotu 1 lira 75 kuruştan vereceğiz. Bölgesel güç olmak istiyorsak köylümüze, çiftçimize rahat bir üretim alanı oluşturmak zorundayız. Borç yükü altında ezilen köylü ve çiftçi nasıl üretim yapacak. Üretmeyen bir Türkiye’nin bölgesel bir güç olması mümkün değil. Bu nedenle MHP iktidarında milli politikalar üretecek, köylümüzü çiftçimizi destekleyeceğiz” dedi.

GARANTİ FİYAT UYGULAMASI GELİYOR

Üretimde garanti fiyat uygulamasının geleceğini belirten Dalgıç, “Çiftçimiz, köylümüz ürünlerini yok pahasına satmak zorunda kalıyor. Zarar etmeyen çiftçi kendini karda görür hale gelmiş. Mazot, ilaç, gübre, sulama giderleri derken çiftçimiz ürünlerinden para kazanamaz duruma geldi. Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında planlı ve programlı bir tarım politikasıyla çiftçimiz, köylümüz yeniden üretecek ve ürünlerine garanti fiyat uygulaması kapsamında devlet güvencesi gelecek. Otu, samanı bile dışarıdan ithal eden bir ülke değil, yeniden kendi kendine yetebilen bir ülke kuracağız” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.