SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Köylü güzeli diyetisyen oldu

Bu haber 18 Eylül 2015 - 7:17 'de eklendi.

Arslanlar Mahallesi’nde doğup büyüyen Dilehan Bayraktaoğlu artık başarılı bir diyetisyen. Mahalledeki kadınların büyük ilgi gösterdiği genç diyetisyen beslenmeyle ilgili tüyolar verdi.

ARSLANLAR Mahallesi’nde yaşayan ve eğitim hayatı boyunca başarılarıyla ön plana çıkan 21 yaşındaki Dilehan Bayraktaroğlu diyetisyen çıktı. Selçuk Üniversitesi, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu’ndaki dört yıllık akademik eğitimini tamamlayan Bayraktaroğlu, doğup büyüdüğü köyüne diyetisyen olarak geri döndü. Uzun bir aradan sonra tekrar köyünde yaşamını sürdürmeye başlayan genç diyetisyene köylülerinin ilgisi de oldukça yüksek. Köylü kadınların adeta soru bombardımanına tutulan genç diyetisyene, en çok “Beni zayıflat” ve “ne yiyeceğiz biz?” cümleleri kuruluyor. Soruları içtenlikle yanıtlayan Bayraktaroğlu özel sektörde hizmet vermek istiyor.

BENZİN İÇMİŞTİ

Torbalı’nın artık yerli bir diyetisyeni var. Son yıllarda sağlığına dikkat eden bilinçli vatandaşların uğradığı ilk kişi olan diyetisyenler arasına Arslanlar Mahallesi’nde yaşayan Dilehan Bayraktaroğlu da eklendi. Günümüz dünyasında önemli bir konumu olan mesleğine aşık olan Bayraktaroğlu, küçük yaşlarda sık sık beslenme uzmanlarına ailesi tarafından götürülmüş. Bir türlü gelişim göstermediği için ailesi tarafından doktor doktor gezdirilen Bayraktaroğlu’na hatta ailesi çözüm geliştirmek adına benzin bile içirmiş. Bu tür ilkel yöntemlere karşı olduğunu belirten genç diyetisyen, gelişim gösteremeyen ya da çok fazla kiloya sahip kişilerin mutlaka bu işin akademik eğitimini almış kişiler tarafından kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Sağlıklı beslenmenin önemine de değinen genç diyetisyen, sadece kilolu kişilerle değil sağlıklı beslenmek isteyen herkesle ilgilendiklerini belirtti.

TORBALI’NIN %20’Sİ KİLOLU

Konya Özel Farabi Hastanesi, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ve bir huzurevinde diyetisyen olarak çalışan Bayraktaroğlu başarılı grafiğiyle dikkatleri üstüne çekiyor. Torbalı’da olmasının kendisi için bir handikap oluşturmadığını dile getiren genç diyetisyen özel sektörde çalışmak istediğini yineledi. Torbalı’nın %20’lik bir potansiyelinin kilolu grupta yer aldığını belirten genç diyetisyen, bu kişilere metabolizmayı çalıştıran ürünlerin tüketilmesini tavsiye etti. Yeşil çay, çiğ sebze, ılık su gibi birçok tüketim maddesinin metabolizmayı daha hızlı bir şekilde çalıştırdığını belirten Bayraktaroğlu son olarak televizyon kanalları ve sosyal medyada insanlara beslenme konusunda tavsiyelerde bulunan kişilere itibar gösterilmemesi gerektiğini hatırlatarak, bu kişilere akademik eğitim almış beslenme uzmanları ve diyetisyenlere başvurmalarının daha sağlık olacağını tavsiye etti. Öte yandan genç diyetisyene Arslanlar Mahallesi’nde yaşayan kadınların büyük ilgi gösterdiği ve bu kadınların sağlıklı beslenme konusunda kendisinden bilgiler aldığı belirtildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.