SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Köprüde can pazarı!

Bu haber 14 Eylül 2015 - 11:10 'de eklendi.

İZBAN köprüsünde objektiflere iki ayrı kare yansıdı. Freni boşalan kamyon yürekleri ağza getirirken metrelerce yüksekte çalışan köprü işçileri de canlarını hiçe sayarak tehlikeli bir şekilde çalışmaya devam etti.

İZBAN hattının ilçeye kadar uzaması sonucu, Torbalı Mahallesi’ne yapılan köprüde önceki gün adeta can pazarı yaşandı. Bir yandan köprünün ses yalıtımı için hiçbir güvenlik önlemi almadan metrelerce yükseklikte çalışan işçiler bulunurken bir yandan da freni boşalan kamyon az kalsın dehşet saçıyordu. Bu sırada yaşanan bir motosiklet kazası da yürekleri ağza getirdi. Saniyeler içerisinde gerçekleşen bu olaylarda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Rastlanan bu olayların ardından işçilerin hayatlarını hiçe sayarak çalışması şaşkınlık yarattı.

VATANDAŞ LİNÇ EDECEKTİ

Önceki gün Torbalı Mahallesi’ndeki köprüde faciaya ramak kalındı. Ağır tonajlı bir araç köprüden çıkarken faciaya neden oluyordu. Bir anda panikleyen şoför, aracı kontrol edemeyince araç geri geri gelmeye başladı. Arkada bulunan yaklaşık 6 araç durumu erken fark edince ara sokaklara kaçtı. Facianın eşiğinden dönülürken, çevredeki vatandaşlar ağır tonajlı araç sahibine sert çıkıştı. Şoförün hatasından dolayı vatandaşlar, linç etmek isterken duyarlı bazı vatandaşlar, ortalığı sakinleştirdi.

UÇURUMUN KENARINDA

Köprüde aynı dakikalarda bir görüntü yakalayan objektiflerimiz, can güvenliğinin ne kadar da basit olduğunu gözler önüne serdi. Köprünün ses yalıtımı çalışmaları yapan iki işçi görenlerin yüreklerini ağızlara getirdi. Ses yalıtımı çalışmaları kapsamında köprü üzerinde çalışma yürüten işçiler tehlikeli hareketlerde bulunarak adeta ölüme meydan okudu. Bir işçi, monta işlemi yaparken santimetrece ötesinin uçurum olduğunu görmezden gelerek çalıştı. Diğer işçi ise köprünün üstünde çalışmasını araçların geçişine rağmen hiçbir uyarı barikatı kurmadan sürdürdü.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.