SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kiraz’da son kurban 13 yaşında

Bu haber 04 Mart 2017 - 12:45 'de eklendi.

Kız çocuklarının kaçırılarak zorla evlendirildiği İzmir’in Kiraz ilçesinden bir çocuk gelin haberi daha geldi. Evli ve iki çocuk babası adamın “Seni alacağım” diyerek tecavüz ettiği 13 yaşındaki kız, hamile. Kız çocuklarının kaçırılarak zorla evlendirilmesini gazetemizin kısa süre önce manşetine taşıdığı Kiraz’da bu kez Örencik köyünden utanç haberi geldi. Evli ve iki çocuk babası Mehmet A. (49), dört ay önce 6’ncı sınıf öğrencisi 13 yaşındaki T.K.’ya tecavüz etti. T.K.’nın hamile olduğu ortaya çıktı. Tecavüze uğrayan T.K., başına gelenleri ailesinden kimseyle paylaşamadı. Gerçek, babaannesinin dikkati sayesinde ortaya çıktı. Davranışlarındaki ve görünümündeki değişiklik, üç gün önce babaannesinin dikkatini çekince yaşadıklarını anlattı. Babaanne, torununu Kiraz Devlet Hastanesi’ne götürdü. Hastanede muayene yapan doktor, T.K.’nın hamile olduğunu söyledi.

‘EVDE KİMSE YOKKEN GELDİ’

T.K., babaannesiyle birlikte İzmir Cumhuriyet Savcılığı’nın çocuk savcısına pedagog eşliğinde verdiği ifadede şunları anlattı:  “Mehmet A., babamın arkadaşıydı. Bir gün babam ve annem evde yokken geldi. Zorla ağzımı kapatarak tecavüz etti. ‘Seni seviyorum, alacağım. Birine söylersen öldürürüm’ dedi.”

DEVLETİN HİMAYESİNDE

T.K.’nın ifadesi üzerine Mehmet A., jandarma tarafından yakalandı. Savcılık ifadesinden sonra tutuklanarak Kaynakçı Cezaevi’ne gönderildi. Çocuk Savcısı, T.K.’nın tecavüzcü yakınları tarafından bir baskı ve tehdide maruz kalmaması için İzmir Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün bir yurduna yerleştirildi. T.K., ailesi vazgeçmediği takdirde hukuki süreç sonuçlanıncaya kadar İzmir’de yaşayacak, eğitimine orada devam edecek.

KÜRTAJ YAPILACAK

Kiraz Devlet Hastanesi’nin teknik donanımındaki yetersizlik nedeniyle bebeğin kaç haftalık olduğu tespit edilemedi. Kesin sonuç İzmir’deki ayrıntılı tetkikle ortaya çıkacak. Bebeğin 20 haftadan küçük olması durumunda, kürtaj yapılacak.

EGE HABER

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.