SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kimler aday olacak?

Bu haber 25 Ağustos 2015 - 7:43 'de eklendi.

CHP erken seçimde milletvekili adaylarını merkez yoklaması ile belirleyecek. İzmir’de 12 milletvekili çıkaran partide ön seçimden çıkarak milletvekili olanların yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 7 Haziran’da adaylığı YSK tarafından düşürülen Atila Sertel de listeye girecek.

CHP’nin Parti Meclisi, 1 Kasım’da yapılması öngörülen erken seçim öncesi milletvekili adaylarını ön seçimle değil merkez yoklaması ile belirlemeye kararını verdi.

– CHP’DE KRİTİK PM’DEN NE KARAR ÇIKTI?…

Yüksek Seçim Kurulu da onaylarsa önseçim yapılmayacak. CHP 7 Haziran seçimlerinde İzmir’den 12 milletvekilini meclise gönderdi. CHP’nin 26. dönem için milletvekili aday listesinin büyük çoğunluğunu koruyacağı ileri sürüldü. Önseçimden çıkarak milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu, Musa Çam, Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Mustafa Balbay ve Kamil Okyay Sındır yeniden adaylığına kesin gözüyle bakılırken, 7 Haziran’da adaylığı YSK tarafından düşürülen Atila Sertel de seçilebilir sıradan listeye girecek.

  1. bölge 6. sıradan aday olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Sertel, Basın İlan Kurumu’nun toplantısına katıldığı için memur sayılmış ve adaylığı düşürülmüştü. Sertel, erken seçim kararından sonra CHP’nin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve Genel Sekreter Gürsel Tekin ile görüştü ve yeniden adaylığı konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını belirterek, “Resmi kurumların önünden bile geçmiyorum. Adaylığımla ilgili engel yok. Mazlumun ahı, bu sefer devirecek şahı” dedi. CHP İzmir milletvekilleri Selin Sayek Böke ve Zeynep Altıok Akatlı’nın yeniden aday gösterileceği örgütten gelen bir kadının da seçilebilir sıraya konabileceğini belirtildi. Diğer kontenjan adaylarında değişikliğe gidilebileceği ileri sürüldü. (DHA)
Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.