SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kıl payı kurtuldu

Bu haber 30 Kasım 2015 - 14:41 'de eklendi.

Önceki gün Kazım Dirik Caddesi dikkatsizlik sonucu yaşanan kaza yürekleri ağza getirdi. ESHOT geçerken dikkatsiz sürücü aracının kapısını açınca olanlar oldu. ESHOT aracın kapısına çarpınca çıkan gürültü çevredeki vatandaşları bile korkuttu

TORBALI’DA hemen hemen her gün dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu kazalar yaşanıyor. Kimisi hatalı solama kimisi ise aşırı hızdan kaynaklanan kazalar can kaybına bile sebep olabiliyor. Önceki gün Kazım Dirik Caddesi üzerinde ilginç bir trafik kazası meydana geldi. Araç park edilmesi yasak olan bölgeye 35 NFR 35 plakalı araç park edildi. Aracını park sürücü, kapısını açıp ineceği sırada arkadan gelen ESHOT aracın kapısına çarptı. Son anda kendisini aracın içerisine atan şoför, kıl payı kurtuldu.

BİRAZ DAHA DİKKAT

Önceki gün saat 18.00 sularında gerçekleşen kazada neyse ki yaralanan olmadı. Kazada ESHOT’un ön camında hasar oluşurken 35 NFR 35 plakalı aracında kapısı kırıldı. Çarpışma esnasında çıkan ses, kazaya yakın bölgeden geçen vatandaşları korkuttu. Bu gibi kazaların en büyük nedenlerinden biri olarak gösterilen dikkatsizlik ve kurallara uymama olduğunu belirten güvenlik güçleri, “Cadde üzerinde yaşanan kaza kıl payından dönüldü. Araç park yasağı olan bölgeye park ediliyor. Sürücü ayrıca araçtan inerken arkadan gelen var mı diye dikiz aynasından bakıp kapısını öyle açması gerekiyor. Burada yaşanan kaza sürücünün dikkatsizliğini ortaya koyuyor. Bizler yaşanan kazalarda hatalıyı aramadan önce kurallara her zaman uyulması konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Yaşanan kazada yaralananın olmaması sevindirici” diye konuştu.

KAZA BUNUN ÖRNEĞİ

Torbalı’nın trafiği 4 noktada sıkışırken, sağlı sollu araçların park edilmesi şoförleri zor durumda bırakıyor. Sabah işe giden özel otomobil sahipleri, ESHOT’lar, okul ve fabrika servisleri ve şehir içi minibüslerinin tamamı Kazım Dirik ve Mithatpaşa Caddelerini kullanıyor. Bu yoğunluğa cadde üzerindeki mağazalar için park eden araçlar da eklendiğinde trafik içinden çıkmaz bir hal alıyor. Geçtiğimiz yıllarda Emniyet ve Belediye işbirliği ile farklı çözüm yolları denenmiş, cadde üzerinde park etmek ücretli hale getirmişti. Verimli olmayan bu uygulama aradan geçen sürede ortadan kalkarken, çeşitli yerlerde belirlenen otopark alanları da çözüm olmadı. Akşamüzeri ise bu sorun bir hayli artıyor. Önceki gün yaşanan kaza ise bunun bir örneği oldu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.