SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kendi mahallesinde rakibine göz açtırmadı

Bu haber 21 Ağustos 2015 - 11:49 'de eklendi.

Muratbey ve Cumhuriyet Mahallelerinde üyeler sandık başına gitti. Mevcut İlçe Başkanı İsmail Uygur yine ipi göğüsleyen taraf oldu.

CUMHURİYET Halk Partisi İlçe Teşkilatı’nda hafta başında başlayan delege seçimi mahallerde tüm hızıyla devam ediyor. Ertuğrul, Tepeköy, Yemişlik, Yedi Eylül ve Atatürk Mahallerinde delege seçimleri hafta başında sona ererken önceki akşam da Muratbey ve Cumhuriyet Mahallelerinde üyeler sandık başına gitti. Mevcut İlçe Başkanı İsmail Uygur ve genç rakibi Övünç Demirin listelerin yarıştığı seçimde, Uygur yine ipi göğüsleyen taraf oldu. Başkan Uygur, kendi mahallesi Muratbey’de rakibine açık ara fark attı.

DEMİR LİSTE ÇIKARDI

Adım adım kongre sürecine geden CHP İlçe Teşkilatı’nda delege seçimi heyecanı tüm örgütü sarmış durumda. Son olarak Yemişlik, Atatürk ve Yedi Eylül Mahallesi’nde liste çıkarmayan Övünç Demir, rakibi İsmail Uygur’un mahallesi Muratbey’de yeniden topa girdi. Muratbey Mahallesi’nde Sağlık Meslek Lisesi’nin karşısındaki bir kafeteryada yapılan delege seçimine üyelerin ilgisi oldukça yoğundu. Özellikle bayan üyelerin sandıklar açılırken oldukça heyecanlı oldukları görüldü. Sakin bir ortamda yapılan seçimde cumhuriyet mahallesinde 172 üye oy kullandı. Seçimin sonunda Uygur’un listesine 114, Övünç Demir’e 55 oy çıktı. Uygur’un da oy kullandığı Muratbey’de ise 252 üye sandık başına gitti. Burada da beyaz listeye 196, mavi listeye 55 oy çıktı.

KAZANAN CHP

Seçim sonucunda her iki aday da birbirini tebrik etti. Genç aday Övünç Demir ilk değerlendirmesinde kazanın CHP olduğunu belirterek, yaşanan heyecanın örgüt açısından sevindirici olduğunu söyledi. Demir, Ayrancılar ve Atatürk Mahallelerinde farkı kapatacaklarını da sözlerine ekledi. Delege seçiminde gördükleri heyecanın iktidarın ayak sesi olduğunu söyleyen Demir, tüm partilileri tebrik etti. Gösterilen ilginin kendisi çok heyecanlandırdığını ve mutlu ettiğini söyleyen İsmail Uygur ise, “Milletvekili ön seçiminde bile bu heyecana şahit olmadık. Teşkilatımız çok demokratik bir seçime imza attı” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.