SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kaymakamlık çadırda kalan Suriye’lilere sahip çıkacak

Bu haber 03 Mart 2015 - 14:32 'de eklendi.

SURİYE’DEKİ savaştan kaçarak Torbalı’ya yerleşen ve çadırlarda yaşamını sürdüren vatandaşlara, kaymakam sahip çıkacak. Muhtarlardan gelen talep doğrultusunda harekete geçen kaymakamlık, vatandaşların giyinme, ısınma ve yiyecek gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. İlçede özellikle Özbey ve Taşkesik gibi bölgelerde kurdukları çadırlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışan yaklaşık ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nı devreye sokacak olan Kaymakam Aydın Memük, “Bize gelen naylon, gıda ve soba gibi ihtiyaçları karşılamak istiyoruz” diye konuştu.

‘KIŞ ŞARTLARINI ONLAR İÇİN KOLAYLAŞTIRMAK İSTİYORUZ’

SİVİL Toplum Kuruluşları (STK) ve belediyenin Suriye’li vatandaşlara sahip çıktığını, hastanenin de sağlık ihtiyaçlarına cevap verdiğini aktaran Torbalı Kaymakamı Memük, “Ülkede çatışma yaşanan bölgelerden kaçarak daha güvenli gördükleri Türkiye’deki Torbalı’ya çadır kurarak yerleşen Suriyelilerin kış şartlarında yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla soba, gıda ve giyecek yardımı yapacaklarını belirtti.

‘ÖRF VE ADETLERİMİZE GÖRE ÖNCE MİSAFİRLERİN İHTİYAÇLARI KARŞILANIR’

SURİYELİLERE yardım etmenin insani bir görev olduğunun altını çizen Kaymakam Aydın Memük, “Onların ihtiyaçlarını karşılamak insani bir sorumluluktur. Bizler nasıl ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek zorundaysak, onların da halkımızdan hiçbir farkı yok. Örf ve adetlerimize göre önce misafirlerin ihtiyaçları karşılanır. Biz de onların temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz” diye konuştu.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026