SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kaya: ‘Vaat etmiyor taahhüt ediyoruz’

Bu haber 21 Ekim 2015 - 11:05 'de eklendi.

Sahada çalışmalarına ilçe ilçe devam eden AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Mahmut Atilla Kaya, Gaziemir’de gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleriyle seçim turlarını sürdürdü. Ziyaretleri sırasında esnafa yönelik önemli açıklamalar yapan Kaya, “Sabahları besmele ile atılan adımların ve akşamları şükürle indirilen kepenklerin sahibi esnaflarımız bizim için çok önemli. Seçim beyannamemizde esnaflarımıza yönelik birçok taahhüt yer aldı. Esnafımızın ekmeğini büyütmek için elimizden gelen desteği vermek boynumuzun borcu” dedi.  

Seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Mahmut Atilla Kaya, Gaziemir ilçesinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde seçmenlerle kucaklaştı. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen AK Partili Kaya, güçlü bir Türkiye için 1 Kasım’ı işaret etti, destek istedi. Gezdiği esnaflara AK Parti seçim beyannamesinin esnaflarla ilgili kısmı hakkında bilgiler veren Kaya, “Beyannamemizde esnafımıza kolaylıklar ve büyük avantajlar sağlayan birçok madde yer alıyor. Bilindiği gibi, esnafa düşük faizli kredi uygulaması 13 yıldır devam ediyor. Yeni dönemde ise esnafımıza 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sunacağız. KOBİ’lerin finansmana erişiminin artırılması amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri kaldıracak düzenlemeler yapacağız. Emeğin yoğun olduğu sektörlerde yatırımcıların talebi halinde, sembolik bir kira bedeli ile, anahtar teslimi, karşılıksız fabrika binası yapılacak. 51 ilimizde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta primi  indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz. Bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. Biz bunları vaat etmiyoruz, taahhüt ediyoruz. AK Parti’yi diğerlerinden ayıran da budur. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Esnaflarımız, sermaye ve refahın tabana yayılması, gelir dağılımının iyileştirilmesi ve böylece sosyal dengelerin korunmasında ekonomik ve sosyal hayatın önemli unsurlarından birisidir. Esnaflarımıza desteklerimiz artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Esnaf belirsizlik değil istikrar istiyor

Esnaf gezileri sırasında esnafın siyasi belirsizlik istemediğini gördüğünü dile getiren Mahmut Atilla Kaya, “Esnafımız belirsizlik istemiyor. Esnafımız istikrar istiyor. Bu nedenle esnafımız AK Parti’ye ‘tek başına iş başına’ diyor. Tek başına iktidar, güven ve istikrar açısından büyük önem taşıyor. AK Parti dışındaki diğer partilerin tek başına iktidar olma ihtimali olmadığı gibi bir araya gelerek koalisyon kurma kabiliyetleri olmadığını da geçen süreçte yaşayarak gördük. Bu yüzden AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olması, güven ve istikrarın sürmesi açısından büyük önem taşıyor” ifadesinde bulundu. AK Partili Mahmut Atilla Kaya, Gaziemir temaslarının ardından özel bir televizyon kanalında canlı yayına katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.