SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Karakuyu’daki birahane yıkıldı

Bu haber 03 Ağustos 2015 - 13:17 'de eklendi.

Karakuyu Mahallesi’nde belediyeye ait olan alan meyhane olarak hizmet verdikten sonra kapatılan bina, yıkıldı. Karakuyulu vatandaşlar bu alanın aile çay bahçesi olarak değerlendirilmesini istiyorlar

KARAKUYU Mahallesi’nde belediyeye ait olan alan meyhane olarak hizmet verdikten sonra kapatılan bina, yıkıldı. Karakuyu’lu vatandaşlar, aile çay bahçesi olarak değerlendirilmesini istiyorlar. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İsmail Düzgün isimli vatandaş, “Burası önceden mezarlıktı. Daha sonra birahaneye dönüştü. Ancak daha sonra kapandı ve kaderine terk edilmiş durumdaydı. Nihayet yıkıldı ve biz burayı değerlendirmek istiyoruz. Torbalı Belediyesi’ne ait olan bu alanı aile çay bahçesi olarak kullanabiliriz. Bu sayede hem Torbalı Belediyesi’ne ek bir gelir sağlanır, hem de Karakuyu Mahallesi’ne ayrı bir renk gelir” diye konuştu.

‘BELEDİYE BURAYI CANLANDIRMALI’

KARAKUYU Mahallesi’nin eski günlerine dönmesini istediklerini belirten İsmail Düzgün, “Önceden mahallemiz cıvıl cıvıldı. İnsanlarımız şimdi olduğu gibi evlerine kapanıp kalmıyordu. Artık Karakuyu Mahallesi’nde sosyalleşme adına hiçbir faaliyet bulunmuyor. Bu nedenle insanlarımız sadece kahvehanelere gidiyor. Sosyalleşme olmaması nedeni ile burada ikamet eden yerli halk bile şehir merkezine taşındı. Torbalı Belediyesi’nin burayı canlandırmak amacı ile bir çay bahçesi oluşturması mahallemiz adına çok iyi olur” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.