SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kapkara akıyor!

Bu haber 19 Ağustos 2015 - 7:34 'de eklendi.

Küçük Menderes nehri adeta zehir akıyor. Bu yıl oldukça kirlenen nehir kapkara bir görünüme ulaştı. Nehirde, çuval, hayvan kemikleri, araç lastikleri, poşet, içki şişeleri gibi birçok atık va

KİRAZ, Beydağ, Ödemiş, Tire ve Torbalı’dan geçerek Selçuk Pamucak’ta denize dökülen Küçük Menderes Nehri büyük tehlike saçmaya devam ediyor. Her geçen gün hızlı bir şekilde kirlenen Küçük Menderes nehri, kapkara olmuş durumda. Torbalı sınırları içerisinde olan ve toplamda 175 kilometre uzunluğundaki bu nehrin özellikle bu mevsimde daha çok kirletmesi vatandaşları epeyce rahatsız etmiş durumda. Bölgede çok kötü bir kokuya neden olan nehir, yetkililer tarafından temizleneceği sözü verilmiş fakat yerine getirilmemişti. Torbalılı vatandaşlar, artık bu kirliliği çekmek zorunda olmadıklarını söyleyerek yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istedi.

YAKININDAN DAHİ GEÇİLMİYOR

Bir zamanlar geçtiği her yere bereket taşıyan 175 kilometre uzunluğundaki bu nehir özellikle son on yıldır sanayi atıkları yüzünden zehir nehrine dönüştü. Bu nehirde akan suyun bahçelerde sulama amaçlı kullanıldığı, bazı vatandaşlar tarafından balık tutulan bir nehir olan Küçük Menderes artık zehir akıtıyor. Fabrika atıklarının yanı sıra evsel atıkları dahi atıldığı bölgede, ilginç görüntüler meydana geliyor. Çuval, hayvan kemikleri, araç lastikleri, poşet, içki şişeleri gibi birçok atıklarında bulunduğu nehrin yakınından dahi geçilemiyor. Bu hava ve görüntü kirliliğin bir an önce temizlenmesini isteyen duyarlı vatandaşlar, sağlıklarından olduklarını da söyledi.

TEHLİKE ÇANLARI

Torbalı sınırları içerisinden geçen ve çevreye vermiş olduğu zarar ile büyümeye devam eden Küçük Menderes Nehri vatandaşların sağlığıyla oynuyor. Özellikle kanser hastalarının her geçen gün arttığı bölgede vatandaşlar oldukça rahatsız.  Her türlü hastalığı tetikleyen, önemsenmeyen fakat büyük bir tehlike arz eden nehir, hızlı bir şekilde kirlenmeye devam ediliyor. Engellenmeyen kirlilik her defasında artıyor. Çöplerinde doluştuğu bölgede tehlike çanları çalıyor. Yetkililerin bu duruma hala bir çözüm bulamamış olması ise, vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.