SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kapalı kavşağa girince

Bu haber 18 Ekim 2015 - 20:15 'de eklendi.

TARİŞ Kavşağı trafiğe kapatılmasına rağmen bu bölgede kaza meydana gelmeye devam ediyor. İlçede meydana gelen kazada sürücüleri aldıkları tedbirler kurtardı

EMNİYET Müdürlüğü tarafından kör nokta olarak adlandırılan ve yaşanan kazalardan çok sayıda insanın ölümüne neden olan TARİŞ Kavşağı, araç geçişine aylar öncesinden kapatılmıştı. Kavşak kapatılmasına rağmen o bölgede kazalar olmaya devam ediyor. Ertuğrul Kavşağı’nda düzenleme yapılmasından sonra, TARİŞ kavşağına yönelen araçlar, dönüş yapılmasına müsait olmamasına rağmen burada dönüş yapınca kazalar ardı ardına gelmişti. Karayolları Ertuğrul Kavşağı’ndan sonra TARİŞ Kavşağı’nı da kapatmıştı. ‘Ölüm Kavşağı’ olarak adlandırılan bu noktada kapanmasına rağmen meydana gelen kazalar ise ilçe halkını çileden çıkarmış durumda. Dün kavşakta feci bir kaza daha yaşandı. Neyse ki kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

YARALANAN OLMADI

Kamber Kavas yönetimindeki 35 AV 5187 plakalı araç ile Hüseyin Çetiner yönetimindeki 35 TCL 21 plakalı araç ilginç bir şekilde çarpıştı. Kazada 35 AV 5187 plakalı araç refüje çıktı ve direğe çarptı. Görgü tanıklarından alına bilgiye göre kaza şöyle gerçekleşti: İzmir-Aydın asfaltı TARİŞ Kavşağı’na girmek isteyen 35 TCL 21 plakalı araç sahibi Hüseyin Çetiner büyük bir sürprizle karşılaştı. Kavşağın ortasında 2 adet beton blok gören şoför ne yapacağını bilemedi. Bu sırada aynı istikamete giden 35 AV 5187 plakalı aracın sahibi Kamber Kavas öndeki araca çarptı.

KEMER VE HAVA YASTIĞI KORUDU

Her iki aracın şoförü de emniyet kemerlerinin takılı olmasından ve hava yastığının açılmasından dolayı kazadan yara almadan kurtuldu. Emniyet kemerinin takılı olmasından dolayı hayatları kurtulan şoförler, tedbir olarak kontrolden geçirilmek üzere Torbalı Devlet Hastanesine götürüldü. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri emniyet kemeri takmanın çok ciddi yaralanmaları önlediğini belirterek “Trafik kuralları insanların hayatlarını korumak amacıyla var. Kemer takılmaması trafik kazalarının büyük bölümünde ciddi yaralanmalara ve ölüme neden oluyor. Kemer takmayı alışkanlık halinde getirmeliyiz” dediler.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.