SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Kamulaştırmaya 3 Milyon TL ödedi

Bu haber 20 Ekim 2015 - 12:28 'de eklendi.

Yeni yollar, parklar, kavşaklar, pazar yeri, spor sahası için 12.000 metrekarelik alanı kamulaştıran Torbalı Belediyesi, hak sahiplerine 3 milyonluk ödeme yaptı.

Torbalı Belediyesi tarafından inşaatı tamamlanan ve önümüzdeki ay açılacak olan huzur evi binasının bahçesi de kamulaştırma alanı içerisinde yer alıyor

İlçeye yeni meydanlar, yollar, pazar yerleri, spor sahaları, parklar ve sosyal tesisler kazandırmak amacıyla 12.000 metrekarelik alanı kamulaştıran Torbalı Belediyesi, hak sahiplerine 3 Milyon TL ödeme yaptı.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, yapılan kamulaştırmayla ilçede birçok projenin önünün açıldığını belirtti. Başkan Görmez, yeni yollar, kavşaklar, spor sahaları için imkanlar dahilinde yeni kamulaştırmaların yapılması gerektiğini belirterek, “Kamulaştırma belediye hizmetlerinde özellikle yatırımlar anlamında önemli bir göstergedir. Torbalı çok hızlı biçimde yapılaşıyor, eğitim, spor, sosyal alanlar, parklar, yeni yollar için vatandaşa ait arazileri kamulaştırıp kendilerine kamulaştırma bedellerini ödüyoruz. Burasını öngörülen projeler için değerlendiriyoruz. Önümüzde farklı mahallerimizde uygulanacak olan meydan projeleri var.  Bunların bir kısmı için de kamulaştırma faaliyetleri gerekebilir. Kamulaştırma politikamızda hem kamu hakkını hem de kul hakkını gözeten son derece hassas biçimde davranıyoruz.”

Toplam yüzölçümü 12,000 metrekareyi bulan kamulaştırılan araziler, ağırlıklı olarak Torbalı, Tepeköy, Muratbey ve Yazıbaşı Mahallelerinde bulunuyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.