SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İzmir İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

Bu haber 08 Aralık 2015 - 13:37 'de eklendi.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili aday adaylığı bulunan Hasan Nebi, 20 Aralık’ta gerçekleştirilecek CHP İzmir İl Kongresi’nde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili aday adaylığı bulunan Hasan Nebi, 20 Aralık’ta gerçekleştirilecek CHP İzmir İl Kongresi’nde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Daha önce CHP’den milletvekili aday adaylığı bulunan Hasan Nebi, il binasında yaptığı basın toplantısı ile 20 Aralık’ta gerçekleştirilecek CHP İzmir İl Kongresi’nde başkan adayı olduğunu duyurdu. Örgütün içinden geldiğini belirten Nebi, “Cumhuriyet Halk Partisi şuanda bir kabuk değiştirme sürecinde. Önce delege seçimi, sonra ilçe kongreleri yapıldı ve sonunda il kongresi gerçekleştirilecek. Ben de engelleri aşıp İzmir’de il başkan adaylığımı açıklıyorum” dedi.

“30 İLÇEYİ TEKRAR ALACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanı olmanın büyük bir yük olduğunu ancak ekibiyle birlikte ben bu yükü taşıyabileceklerini ifade eden Nebi, şöyle konuştu: “İlçe kongrelerinin tamamlanmasıyla 20 Aralık’ta gerçekleştirilecek il kongresinde başkanlığa talip olduğumu, Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını daha güzel yerlere taşıyacağımı belirtiyorum. Ankara’ya gidip Sayın Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcılarımızla görüşerek adaylığımla ilgili görüş aldım. ‘Sayın Hasan Nebi, sen bu partinin içinden geliyorsun, örgütü tanıyorsun, emeğin var, gençsin, dinamiksin, yolun açık olsun’ dediler. Bugün İzmir’de 30 ilçeyi 20’ye düşürdük. Çalışmalarımız sonucunda 30 ilçeyi tekrar almamak için hiçbir neden görmüyorum. İzmir’i tekrar 30 ilçeye kavuşturmak amacıyla bu yola çıktım. Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara getirmek için mücadele ediyorum.”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.