SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İzmir dayanışması

Bu haber 26 Ağustos 2015 - 7:06 'de eklendi.

Geçtiğimiz yıl ihtiyaç sahibi 30 bin aileye erzak paketi dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl yeni bağlanan 9 ilçeyi de dağıtım ağı içine alarak destek verdiği aile sayısını 35 bine çıkarttı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli 35 bin ailenin daha yüzünü güldürecek. 2013 yılında 25 bin, 2014 yılında 30 bin ihtiyaç sahibi aileye, içinde makarna, kuru fasulye, pirinç, nohut, un, şeker, çay, tahin, üzüm pekmezi, domates salçası, peynir çeşitleri ve zeytinyağı bulunan gıda paketleri dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl çıtayı biraz daha yukarı taşıdı. Destek verilen aile sayısı 35 bine yükseltilirken, dağıtım ağı içine geçtiğimiz yıl yasayla Büyükşehir sınırlarına giren Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş ve Tire ilçeleri de dahil edildi. Dağıtımına başlanan gıda paketlerinin, birinci kalite ürünlerden oluştuğu ve gıda mühendislerinin denetiminde hazırlandığı bildirildi.

Sosyal belediyeciliğin gereği

Maddi durumu yetersiz ailelerin mutfak giderlerine “mütevazi bir katkı” olarak değerlendirdikleri gıda yardımlarını “sosyal belediyeciliğin bir gereği” olarak tanımlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gerek bayramlardaki nakit ödemelerini gerekse erzak dağıtımlarını titizlikle gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, yardımda bulunulan vatandaşların teşhir edilmemesine büyük özen gösterdiklerini belirtti.

Bir taş, iki kuş

Gıda yardımı ile bir yandan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elini uzatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da paketlerin içine konulan ürünlerin alımı yoluyla tarımsal kalkınma kooperatiflerini desteklemeyi sürdürüyor. Türkiye’de “sözleşmeli üretim” modelini uygulayan ilk yerel yönetim olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardım paketlerinde bulunan zeytinyağını Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden, peynir ürünlerini ise İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden alarak üreticilere destek oluyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.