SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İthal dilenci çetesi

Bu haber 11 Kasım 2015 - 7:43 'de eklendi.

ATM’lere konuşlanan Suriyeli dilenciler vatandaşın kabusu oldu. Çocuklar dilenerek kazandıkları parayı kendilerini sürekli takip eden orta yaşlardaki çete liderine veriyor. Yeterince para kazanamayan çocuk ise dayak yiyor

2000’li yılların başında ülkenin kabusu haline gelen dilenci çeteleri yeniden vatandaşları sıkıntılara sokmaya başladı. Son iki ayda Torbalı’da ATM ve işlek caddelere dadanan Suriyeli dilenci çocuklar vatandaşın kabusu oldu. Yaşları 6 ile 12 arasında değişen 11 çocuk özellikle Şehit Serdar Genç Meydanı civarındaki ATM’ler, Sadık İleri Bulvarı’ndaki kafeler ve Mithatpaşa Caddesi üzerindeki cami ve onun karşısındaki ATM’lere konuşlanıyor. ATM’lerden para çekenlere mendil satmaya çalışan ya da dilenen Suriyeli çocuklar, gün boyu topladığı parayı da elinde sürekli akıllı telefon bulunan ve çete lideri olduğu tahmin edilen bir Suriyeliye veriyor.

KADINLARI TACİZ EDİYORLAR

Suriyeli dilenci çocuklar vatandaşları da rahatsız ediyor. Özellikle kendilerine para vermeyen kadınların peşinden giden çocuklar görgü tanıklarının belirttiklerine göre onların saçını çekip taciz ediyor. Esnaf ise emniyetin bu duruma sessiz kalmasından şikayetçi olurken bir an önce zabıta ve emniyet ekiplerinin bu duruma çözüm bulmasını bekliyor. Özellikle banka ATM’leri önünde dilenen, mendil satan, para çekenlere avucunu açan çocuklar topladıkları paraları kendilerini sürekli izleyen ve onları dilendirdiği tahmin edilen elinde sürekli telefon olan, adama veriyor. Dilenen çocuklar günde 30 lira toplamaları gerektiğini aksi takdirde kendilerini dilendiren kişinin onları darp ettiğini belirtti. Dilenciler liderlerine verdiği 30 lira karşılığında 10 liranın sahibi oluyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.