SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İtalya`ya ihracat yapıyor

Bu haber 10 Aralık 2015 - 7:37 'de eklendi.

Özçelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özçelik Gawoni markasıyla üretimini gerçekleştirdiği seramik yapıştırıcısı ve levha yapıştırıcısı ürünlerini seramik sektörünün devi olan İtalya`ya ihraç ediyor.

İnşaat sektörünün birçok kaleminde aktif olarak rol alan Özçelik İnşaat, geçen yıl kurduğu Gawoni markasıyla yapı kimyasalları sektörüne adımını attı. Seramik yapıştırıcısı başta olmak üzere birçok ürünüyle hedef kitlesine hizmet veren marka, kısa zamanda önemli bir başarıya imza attı. Seramik sektörünün devi İtalya’ya seramik yapıştırıcısı ve levha yapıştırıcısı ürünlerini ihraç etti.  Markanın çalışmalarını Özçelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özçelik ile konuştuk.

Öncelikle Özçelik İnşaat’ın geçmişten bugüne kadar sektördeki çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Özçelik İnşaat, 1989 yılında İzmir Torbalı’da mermer sektöründe faaliyet göstermek üzere kuruldu. Uzun yıllar mermer sektöründe faaliyet göstermemizin ardından inşaat sektöründe de çalışmalara başladık. İzmir’in birçok bölgesinde inşaat projeleri hayata geçirdik. Bu alandaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2010 yılında ise Batı Söve firmasını kurduk. Cephe kaplama, söve, denizlik, kastimle, sütun, köşe profili, kartonpiyer, payanda, kaide gibi birçok ürünün üretimini yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın yüzde 80’ini yurt dışına ihraç ediyoruz. 2014 yılında Gawoni markasıyla yapı kimyasalları ve yalıtım sektöründe de üretim gerçekleştirmeye başladık. ISO 9001 /150 14001 / ISO 18001 kalite sistemlerine sahip malzemelerimizle, sektörde üst profilde yer alan firmalarla aynı rafta yer almayı hedefledik. Firma çalışanlarımız daha önce sektörün önde gelen markalarıyla çalışmış olan uzmanlardan oluşuyor. Yapı kimyasalları alanındaki çalışmalarımızla bugün sektörde bir inanılmazı başardık. Yapı kimyasalları sektöründe önde gelen ülke olan İtalyanlara ürünlerimizin satışını gerçekleştirdik. Seramik yapıştırıcılarımız ve levha yapıştırıcılarımızı İtalya’ya ihraç ediyoruz. Dünya markalarının yer aldığı İtalya’ya bu satışı gerçekleştirmek bizim için önemli bir başarı. Fransa’da ise Gawoni markamızla özellikle traverten yapıştırıcısı ve dolgusu ürünlerimizle öne çıkıyoruz. Hedefimiz kaliteden ödün vermeden daha fazla büyümek. Ürün yelpazemizde yaklaşık 14 ürün bulunuyor. Teknik ürün yelpazemizi daha fazla çeşitlendirmek istiyoruz.

Hangi ürünlerle pazara hizmet veriyorsunuz?

Seramik ve granit yapıştırıcısı çalışmalarımızın ana kalemini oluşturuyor. Aynı zamanda ısı levha yapıştırıcısı, ısı levha sıvası, dekoratif sıva, su yalıtım malzemesi, brüt beton astarı ve yüzey sertleştirici gibi daha birçok ürün yelpazemizde yer alıyor.

Isı yalıtım ürününüzün özelliğinden bahseder misiniz?

Isı yalıtım grubumuz içerisinde ısı yalıtım levha yapıştırma harcı, ısı yalıtım levha sıvası ve dekoratif sıva olmak üzere üç farklı ürünümüz var. Ülkemizde ne yazık ki ürünün kalitesinden daha ziyade fiyatına göre tercihte bulunuyor. Halbuki bu doğru bir yaklaşım değil. Ucuz; ancak kalitesiz olan bir ürün daha sonrasında kullanıcıyı zor durumda bırakabilir. Gawoni olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz ucuz değil. Dünya standartlarına uygun olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz kalitelidir. Bu sebeple uygulamasının da doğru yapılmasıyla ürünlerimiz hiçbir sorun yaşanmadan uzun yıllar kullanılabilir.

 Aynı zamanda su yalıtım alanında da çalışmalarınız mevcut. Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu göz önünde bulundurursak sizce su yalıtımı konusunda yeterince bilinçli miyiz?

Ben inşaatçı olduğum için birçok konunun önemini iyi biliyorum. Ancak şunu söylemeliyim ki birçok kalemi ilgilendiren inşaatın çok fazla ayrıntısı var. Sektörün bu konularda çok daha bilinçlenmesi gerek. Ne yazık ki birçok yatırımcı bir projenin inşaatında temelden yalıtım yapmıyor. Zif gibi bazı malzemeler inşaatta kullanılıyor. Ancak bu binanın izolasyonunun yeterli olduğu anlamına gelmez. Hangi oranda ve nasıl bir izolasyon yaptığın önemli… Betonun ve demirin belli bir ömrü var. Su, demir ve betona zarar verir. Suyla temas eden betonun içerisinde yer alan çimento belli bir zaman sonra özelliğini kaybeder. Bu da binalara zarar verir. Gawoni olarak sloganımızda amacımızın ‘gelecek nesillere güvenilir ve sağlam yapılar bırakmak’ olduğunu belirttik. Neticede çocuklar bizim geleceğimiz. Bu sebeple çocuklara zarar verecek sağlıklı olmayan yapıların oluşumuna izin vermememiz gerek. Ben 15 ülke geziyorum. Türkiye’deki müteahhitlerin birçoğunun öğrenmesi gereken çok fazla konu var. Tek derdimiz kısa yoldan para kazanmak olmamalı. Binalarda su yalıtımın temelden çatıya kadar yapılması gerek. Bunu yaparken de kaliteli yalıtım malzemesinin kullanılması lağzım.

Yüzey sertleştirici ürününüzün avantajından bahseder misiniz?

Yüzey sertleştiricileri, fabrika gibi alanlarda betonun daha fazla direnmesi amacıyla betonun yüzeyinde kullanılıyor. Helikopterle silinmesi ardından ise daha sert bir zeminin oluşmasına yardımcı oluyor. Çimento, pigment, kimyasal katkılar ve mineral agregadan (kuvars – bazalt) oluşan kullanıma hazır toz karışımı beton sertleştirici ürünümüz fabrika, depo ve endüstriyel binalar gibi iç ve dış zeminlerde aşınma dayanımını arttırmak ve yüzey tozumasını önlemek için uygulanabiliniyor.

Hangi projelerde ürünleriniz kullanılıyor?

Konut ve otel gibi inşaatın birçok alanında Gawoni ve Batisöve ürünlerimiz tercih ediliyor. Örnek vermem gerekirse özelikle otel projelerinde Palmwigs Beach Resort, Amara Sealight Elite Hotel, Atlantgue Holiday Clup, Pine Clup Hotel, By Kepi Hotel.

Önümüzdeki süreçte sektörde ne hedefliyorsunuz?

Gawoni markamızın kalitesini ve güvenilirliğini hedef kitlemize daha fazla duyurmak istiyoruz. Bizim için para kazanmak ikinci planda kalıyor. Önceliğimiz inşaat sektörüne kaliteli malzeme sunmak. Ve son yatırımız 2015 yılında Özçelik Grup olarak Torbalı Ege Gazetesi’ni satın alarak medya sektöründe de var olabileceğimizi kanıtlamış olduk.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.