SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İşlem hacmi 2 kat arttı

Bu haber 09 Kasım 2015 - 9:31 'de eklendi.

7 Haziran’dan bu yana piyasalarda yaşanan durgunluk, 1 Kasım seçimlerinden sonra artış gösterdi. Siyasi istikrar nedeniyle kendini güvende hisseden vatandaşlar yatırımlara başlarken bu istatistik Tapu Müdürlüğü’nde rakamlara da yansıdı.

SİYASİ durumun belirsizliği, dövizdeki yükselme piyasalarda durgunluğun yaşanmasına neden olmuştu. 1 Kasım’da gerçekleşen seçimde yeniden siyasi istikrarın oluşması vatandaşı güvende hissettirdi. Bu nedenle sadece Tapu Müdürlüğü’nde 5 günde 500 işlem gerçekleşti. 2 Kasım’dan bu yana işlem sayısı yaklaşık yüzde 90 arttı. Normal günlerde ortalama 40 ile 60 işlemin yapıldığı müdürlükte sadece bir günde 117 işlem gerçekleşti. Özellikle 7 Haziran’dan bu yana alım satım, devir gibi birçok işlemde görülen aksaklıklarda yeniden hızlı bir hareket gerçekleşti. Bu durumda 1 Kasım seçimleri sonuçlarının etkin rol oynadığı belirtilirken, ilçede en önemli sektörlerden olan inşaat sektöründe alım-satım ve devir gibi işlemlerin yeniden canlanacağı tahmin ediliyor.

5 GÜNDE 500 İŞLEM

Haziran Genel Seçimleri’nde bir hükümet kurulamamış ve yeniden 5 ay sonra bir seçim gerçekleşmişti. Gerçekleşen seçimde AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olması piyasaları hareketlendirdi. Torbalı’da bu süreçte durma noktasına gelen özellikle alım satımlarda yeniden kıpırdama oldu. Tapudaki işlem sayısına da yansıyan bu durumun uzun bir süre daha devam edeceği, hatta kademeli olarak artabileceği ifade ediliyor. 2 Kasım Pazartesi günü, normal günlerde 60 civarında işlemin yapıldığı tapuda bu sayı 117’ye çıktı. Salı, Çarşamba günleri de sayı bu civarlarda olurken yalnızca 5 günde tapuda 500 işlemin gerçekleştiği görüldü.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.