SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İnandığı gibi yaşadı

Bu haber 05 Mart 2015 - 13:44 'de eklendi.

Erbakan Haftası etkinlikleri kapsamında, Saadet Partisi Torbalı İlçe Başkanlığınca Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programa katılan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi, gazeteci ve yazar Mustafa Yılmaz Erbakanın son basın danışmanı olmasının kendisi için büyük bir şeref olduğunu belirtti.

 ‘’ERBAKAN Haftası’’ etkinlikleri kapsamında, Saadet Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı’nca Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katılan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi, gazeteci ve yazar Mustafa Yılmaz Erbakan’ın son basın danışmanı olmasının kendisi için büyük bir şeref olduğunu belirterek, “O, bu toprakların gördüğü en büyük devlet adamlarından biridir. Laf olsun diye konuşmaz, söylediği her cümlenin altından büyük manalar çıkardı. Erbakan hoca bir işi başarmak için o işin delisi olmak gerektiğine inanırdı. O’nun kurduğu Milli Görüş’ün temelinde insan vardı. İnsanın yaşam hakkı, insanın onuru, insanın emeği vardı.” diye konuştu.

ERBAKAN’IN HAYATINI KONU ALAN SİNEVİZYON SUNUMU YAPILDI

MUSTAFA Yılmaz’ın Necmettin Erbakan ile ilgili anılarını da aktardığı anma programının ev sahipliğini Saadet Partisi Torbalı İlçe Başkanı Yusuf Hacıoğlu yaptı. Kur’an-ı Kerim’in okunduğu ve Erbakan’ın hayatını konu alan bir sinevizyon gösterisinin sunulduğu törene, Torbalı İlçe Emniyet Müdürü Cafer Tosun, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Saadet Partisi İzmir İl Başkanı İsmail Öztürk, BBP Torbalı İlçe Başkanı Feyzullah Turan, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda izleyici katıldı.

YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFİ

NECMETTİN Erbakan’ın hayatının haksız suçlamalarla, savunmalarla, siyasi yasaklarla, hapis cezalarıyla geçmesine rağmen yine de davasından vazgeçmediğini vurgulayan Mustafa Yılmaz, şunları kaydetti: “Necmettin Erbakan inandığı gibi yaşadı. Yaşadığı gibi öldü. Hayatı boyunca hep çile çekti. Küçümsendi, horlandı, alaya alındı, yasaklandı, hapse atıldı. Dört tane partisi kapatıldı. O, bu ülkenin değerlerini yeniden canlandırmanın mücadelesini veriyordu. ‘Yeniden büyük Türkiye’ sloganı ile bize geçmişimizi, o büyük medeniyeti yeniden inşa etmeyi kastediyordu. Erbakan hocanın hayatı, yaşadığı zorluk ve çileler, mücadelesi ve hedefi, bir konferansa sığabilecek konular değildir. Çabası, duruşu ve mücadele ortamları dikkate alındığında O’nun ne kadar büyük bir lider olduğunu daha iyi anlaşılır.”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026