SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İlk meydan projesine başlandı

Bu haber 02 Aralık 2015 - 8:59 'de eklendi.

Torbalı Belediyesi ilçenin çehresini değiştirecek olan meydan projelerini hayata geçirmeye başladı. Çalışmalar ilk olarak Atatürk Mahallesi’nden başladı. İlçedeki 6 ayrı mahalledeki meydanlar sırasıyla yapılacak.

Sosyal, ekonomik hayatın giderek canlandığı, konut sektörünün modern kentleşmeyi hızlandırdığı İzmir’in yeni çekim merkezi Torbalı’da 6 ayrı mahalle için meydan projeleri hazırlandı. Torbalı Belediyesi, Pancar, Ayrancılar, Yazıbaşı, Çapak, Torbalı ve Atatürk Mahallelerine meydanlar yapacak.

Çalışmalara ilçenin en kalabalık yerleşim merkezleri arasında yer alan Atatürk Mahallesi’nden başladı. Eski pazaryerinin bulunduğu 4000 metrekarelik alanda uygulanan projenin 1200 metrekaresi yeşil bölge olarak tasarlandı. Bunun 100 metrekaresinde ise süs havuzu yer alacak.

‘MEYDANLAR TİCARİ HAYATI CANLANDIRIR’

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, başta Ayrancılar Mahallesi olmak üzere Torbalı’nın önemli bir çekim merkezi haline geldiğini belirterek şunları söyledi; “Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Torbalı için mahalle meydanları önemli bir çekim alanıdır. Meydanlar yoksa, ışıklar yanmıyorsa, esnafın dükkanı açık değilse, dışarıda oturulacak, dinlenecek alanlar yoksa vatandaş evinden neden çıksın? Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Torbalı için mahalle meydanları önemli bir değerdir” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.