SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İlçenin sorunlarını masaya yatırdı

Bu haber 06 Ekim 2015 - 8:33 'de eklendi.

MHP İzmir 1.Bölge Milletvekili adayı Torbalılı Halit Dalgıç, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir ziyaret gerçekleştirerek ilçedeki sorun ve sıkıntıları gündeme taşıdı

1 Kasım seçimleri öncesinde aktif çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken MHP İzmir 1.Bölge Milletvekili adayı Halit Dalgıç, ilçedeki bürokratları da unutmadı. Genç aday, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde Torbalı’da bu alanlarda yaşanan sorun ve sıkıntıları masaya yatırdı. Bürokraside yaşanan sorunları gündeme getiren Dalgıç, Milliyetçi Hareket Partisi’nin çözüm önerilerini paylaştı. Dalgıç, bürokrasideki sorunların çözümünün tepeden başlaması gerektiğini dile getirdi.

İLK ZİYARET MİLLİ EĞİTİM’E

Bürokrasideki ilk ziyaretini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ayıran Dalgıç, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak eğitim ve öğretime en fazla değer veren siyasi partiyiz. Bu nedenle de bürokrasi ziyaretimize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze gerçekleştirdik. Bizleri kabul eden ve misafirperver bir şekilde ağırlayan Milli Eğitim Müdürümüz sayın Cafer Tosun’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının tüm eğitim camiamıza ve hayattaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Eğitim ve Öğretim yılı maalesef bu yıl da sorunlar ve sıkıntılar ile başladı. Torbalı’da yaklaşık 40 bin öğrenci eğitim görüyor. Bunun yanında yaklaşık 600 Suriyeli öğrenci bu yıl okula başladı. Tüm bu rakamlara karşın ilçedeki okul sayısı ise yetersiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak eğitimin her kademesinde müfredatın milli ve çağın gereklerine uygun bir şekilde planlandığı ve uygulandığı bir eğitim modelini savunuyoruz. MHP iktidarın başta Torbalı olmak üzere tüm Türkiye’de okullaşma oranının hızla artacağının sözünü veriyoruz. Öğretmen açığını gidermek için 40 bini Şubat ayında olmak üzere 120 bin öğretmen atanacaktır. Öğretmenlerin ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız ve her öğrenciye öğrenim süresince 10 bin lira kadar Yüksek öğrenim kuponu vereceğiz” şeklinde konuştu. Dalgıç’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, eğitim alanındaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

TORBALI’YA TOPRAK ANALİZ LABORATUVARI

Torbalılı milletvekili adayı Halit Dalgıç’ın ikinci durağı ise Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü oldu. Dalgıç’ı makamında ağırlayan müdür Hakan Karakaya, bölgedeki tarımsal faaliyler hakkında Halit Dalgıç’a bilgi verdi. Torbalı’nın en büyük ihtiyaçlarından birinin de toprak analiz laboratuvarı olduğunu belirten Halit Dalgıç, “Tarımın en yaygın olduğu ilçelerden biri olan Torbalı’da devlete ait bir toprak analiz laboratuvarının olmaması büyük eksiklik. Bir diğer eksiklik de uzman kadronun yetersizliği. Tarımın en fazla gelişime açık olduğu bölgemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlükleri yüzde 17 gibi oldukça düşük bir norm kadro ortalaması ile görev yapmaya çalışıyorlar. Çiftçilerimizi yönlendirecek ve bilgilendirecek bu denli hayati öneme sahip bir kurumda yaşanan kadro eksikliği mevcut hükümetin tarıma verdiği değeri ortaya koyuyor. MHP iktidarında doğru tarım politikaları ile bölgesel kalkınmayı sağlayacak, çiftçimizin, köylümüzün hakettiği değere ulaşmasını sağlayacağız. Tarımsal giderlerden ÖTV ve KDV kaldırılacak, mazot 1 Lira 75 Kuruş olacaktır. Üretim ve Pazrlamada güçlü bir örgüt için üretici birlikleri etkin hale getirilecek, Et ve sütte garanti fiyat uygulamasına geçilecektir.” şeklinde konuştu.

“TERÖRÜ BİTİRECEK TEK PARTİ MHP’DİR”

Bir sonraki durağı İlçe Emniyet Müdürlüğü olan Halit Dalgıç, “Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları hepimizin canını acıtıyor. Askerimize ve polisimize Allah zeval vermesin, dualarımız onlarla. Milliyetçi Hareket Partisi olarak asayiş ve güvenlik konularına ayrı bir önem veriyoruz. Türkiye’de terörü bitirebilecek tek parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu anlamda İlçe Emniyet Müdürlüğü’müze bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Yoğun iş tempolarına rağmen bizlere vakit ayıran, misafirperver bir şekilde ağırlayan tüm emniyet güçlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.