SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İEF’de ‘kablosuz ve ücretsiz’ internet keyfi

Bu haber 14 Eylül 2015 - 7:00 'de eklendi.

  1. İzmir Enternasyonal Fuarı’na gelen ziyaretçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kablosuz internet hizmetinden de yararlanabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile birlikte hayata geçirdiği ve şimdilik 8 noktada kullanılan kablosuz internet hizmeti WizmirNET, 28 Ağustos Cuma akşamı kapılarını açmaya hazırlanan 84. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda da devrede olacak. Fuar’a gelen ziyaretçiler, WizmirNET sayesinde açık alanda ücretsiz internete girme imkanı bulacak. Kültürpark’ın bir çok noktasına yerleştirilen kablosuz istasyonlarla bağlantı kuran ziyaretçiler mobil telefon, tablet ve bilgisayarlarından internete bağlanabilecek. WizmirNET kablosuz ağına bağlanan kullanıcılar, kimlik doğrulama sayfasından kayıt olup cep telefonlarına gelen şifreyi girerek internet hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Büyükşehir’in kentin farklı bölgelerindeki ücretsiz internet hizmetinden yararlanarak daha önce şifre alanlar, mevcut şifreleriyle Kültürpark’taki kablosuz internet ağına da  erişebilecek.

100 bin giriş oldu

1 Haziran’da hizmete başlayan WizmirNET projesinde bugüne kadar sisteme 100 bin giriş gerçekleştirilerek 10 TB (terabayt) veriye internet üzerinden erişim sağlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin WizmirNET hizmeti Gündoğdu Meydanı, Kültürpark (Fuar), Konak Meydanı, Pasaport, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Tarihi Havagazı Fabrikası, Buca Hasanağa Spor Kompleksi ve Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde kablosuz internet imkanı sunuyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.