SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

İBB’den Yazıbaşı’na hizmet atağı

Bu haber 24 Kasım 2015 - 11:45 'de eklendi.

Yazıbaşı’na İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet atağı başlatıldı. Yazıbaşı’nın dere, altyapı ve yol sorunları bitiyor. Yaazıbaşı muhtarları, İBB’ye müteşekkir olduklarını söylediler

 YEREL Belediye hizmetlerinden yararlanamayan Yazıbaşı’na İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet atağı başlatıldı. Yazıbaşı’nın dere, altyapı ve yol sorunları bitiyor. İlçemizde asfaltsız mahalle bırakmamaya kararlı olan İBB ekipleri asfaltlama çalışmalarına Yazıbaşı’dan devam ediyorlar. Asfaltlama çalışmalarına İzmir – Aydın Karayolu girişinden başlayan ekipler, İsmetpaşa ve İstiklal mahallelerinin tüm sokaklarını asfaltladılar. Yazıbaşı’nın yıllardır göz ardı edilen dere sorunu da tarihe karışıyor. Pis kokuları ile gündeme gelen Yazıbaşı Deresi’nde, İBB ekipleri tarafından temizleme çalışmaları başlatıldı. Dereden yüzlerce kilo ağırlığında atık çıkaran ekipler ıslah çalışmalarını sürdürüyorlar.

 YAZIBAŞI MÜTEŞEKKİR

 YAZIBAŞI sakinleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile sorunlarının bir kısmından kurtuldu. İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Ertuğrul Kar ve İstiklal Mahalle Muhtarı Ali Öğüt, çalışmalardan dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne müteşekkir olduklarını ifade ettiler. Özellikle Yazıbaşı Deresi’nin ıslahının, önemli bir çalışma olduğuna dikkat çeken muhtarlar, derenin kötü koku ve mikrop saçarak görüntü kirliliğine neden olduğunu ve çalışmalar sayesinde bu olumsuzlukların son bulduğunu söylediler.

 KOCAOĞLU GELECEK

 YAZIBAŞI halkı adına çalışmalardan dolayı mutlu olduklarını ifade eden muhtarlar, çalışmaların tamamlanmasının ardından açılış töreni düzenleyeceklerini söylediler. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu açılış törenine davet edeceklerini söyleyen Muhtar Kar, “İzmir Büyükşehir Belediyesi sorunlarımızı bir bir çözüyor. Özellikle asfalt yol, uçak pisti kadar kusursuz oldu. Yerel belediyenin hizmetlerinden yararlanamayan Yazıbaşı’na bu tür hizmetler yapılması bizi mutlu ediyoruz. Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’nu açılış için davet edeceğiz. Kendisine çok teşekkür edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.