SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Her yıl eşlerinin birinden hamile kalıyor!

Bu haber 07 Ekim 2015 - 7:20 'de eklendi.

Burada kadınlar birer çocuk fabrikası gibi çalışıyor. Nüfus oranlarını arttırmak ve tarlalarda çalışacak bireyler yetiştirmek isteyen toplum çok eşlilik kararı almış.

Çok eşli kocaları duydunuz ama eminim çok kocalı kadınları duymadınız. Böyle evliliklere ‘polyandry’ deniliyor. Bir erkek ve bir kadın arasındaki evlilik, tarihten günümüze kadar bilinen standart evliliktir.

7 TANE KOCALARI VAR

Sonra çok eşli evlilikler de bazı toplumlarda yoğun olarak uygulandı. Ama böylesi görülmedi. Bu kadınların en az iki en çok 7 kocası bulunuyor. İşin ilginç yanı kocalar birbirlerini kıskanmadan gül gibi geçinip gidiyorlar. Nepal ile Tibset arasındaki Nyimba Vadisi’nde Niyma adındaki bir topluluk yaşıyor.

NÜFUSU ARTTIRMAK İÇİN BÖYLE KARAR ALMIŞLAR

Bu topluluğun en önemli özelliği kadınların birden çok kocalarının olması. Burada kadınlar birer çocuk fabrikası gibi çalışıyor. Nüfus oranlarını arttırmak ve tarlalarda çalışacak bireyler yetiştirmek isteylen bu toplum böyle bir karar almış. Çok kocalı kadınlar hemen hemen her sene kocalarından birisinden hamile kalıyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.