SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Hepimiz bombacıyız!

Bu haber 03 Ağustos 2015 - 13:30 'de eklendi.

Kimisi cep telefonuna Emniyet’ten SMS geldiğini iddia ediyor, kimisi Perşembe Pazarı’nda canlı bomba olduğunu söylüyor. Torbalı bir haftadır ’canlı bomba’ ile yatıp kalkıyor. Emniyete ulaşan hiç canlı bomba ihbarı yok.

SON dönemde artan terör olayları tüm yurtta olduğu gibi Torbalı’da da tedirginlik yarattı. Özellikle Suruç’ta canlı bomba saldırısı ile 32 kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında birçok il ve ilçede canlı bomba ihbarları yapılmaya başlandı. Torbalı’da başta sosyal medya olmak üzere birçok alanda “Torbalı’da canlı bomba ihbarı yapılmış,” “Pazarda bombacı yakalandı” fısıltısının yayılması üzere büyük panik yaşanmaya başlandı. Salı gününden bu yana “Emniyete Perşembe pazarında canlı bomba olacağı ihbarı yapılmış” fısıltısının yayılması ilçede kurulan pazarların boşalmasına neden oldu. Emniyet yetkilileri bugüne kadar kendilerine canlı bomba ihbarı yapılmadığını açıklarken, ilçede çeşitli noktalarda konuşlandırılan polis ekiplerinin bu konuyla ilgisi olmadığı belirtildi.

PAZARA ÇIKMAYIN!

Torbalı son bir haftadır adeta “canlı bomba” ile yatıp kalıyor. Kahvede, çarşıda, markette, sokaklarda insanlar sürekli birbirlerine, “Dün aksam emniyet pazara çıkmayın mesajı yolladı,” “İzmir aydın Yolunda bombacılar durdurulmuş,” “IŞİD, Özbey’i uçuracakmış,” Atatürk Mahallesi’nde PKK’lılar eylem hazırlığında yakalanmış” gibi asılsız iddialarla büyük panik yaratılıyor. Tüm bu iddialar ilçede günlük yaşama da etki etmeye başladı. Dün ilçede kurulan pazarlarda müşteri sayısında büyük oranda düşüş gözlendi. İnsanlar son günlerde kalabalık noktalardan uzak durmaya çalışıyor. Öte yandan Emniyet’e bağlı araçların ve takviye polislerin eski Karakol ve İtfaiye önünde konuşlanması da panik havasını körükledi. Bu hareketliliğin canlı bomba ihbarı ile ilgisi olmadığı kaydedildi.

HER SAKALLI IŞİD’Cİ!

Sürekli canlı bomba söylentisinin yapıldığı Torbalı’da bugüne kadar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ulaşmış bir canlı bomba ihbarı olmadığı ve hiçbir vatandaşa mesaj yolu ile uyarı yapılmadığı belirtildi. İlçede bazı uygulamaların istihbari çalışmalarla ilgili olduğu öğrenildi. Önceki gün ilçeye giriş yapan mültecilerin durdurulması gece boyu Torbalı’da canlı bomba tedirginliğine neden olmuştu. Büyük bir panik havasının olduğu Torbalı’da şu sıralar, “her sakallı IŞİD’çi,” “Her Atatürk Mahalleli ise PKK sempatizanı” yaklaşımına maruz kalıyor. Emniyet ve ilçe yöneticileri sık sık sağduyulu olunması, dedikodulara itibar edilmemesi uyarısında bulunuyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.