SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Hayat kurtarmayı öğreniyorlar

Bu haber 10 Mart 2015 - 7:38 'de eklendi.

Bugüne kadar birçok kişinin hayatını kurtaran stajyer öğrenciler bu bilgilerini okuldaki tam donanımlı eğitime borçlu. Buradan mezun olan öğrenciler birçok hayati operasyonda yer alıyor.

Torbalı’da eğitimlerine devam eden İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İzmir’in hemen hemen bütün resmi hastanelerinde çalışarak hayat kurtarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iki kişinin hayatını kurtaran henüz stajyer olan öğrenciler mezun olduklarında vasıflı birer birey oluyor.

Tam donanımlı teknik odalarda eğitim gören ve şuan mevcut birçok resmi hastanede stajyer olarak çalışıp sağlık müdahalelerinde bulunan yaklaşık 180 öğrenci hem okuyup hem de stajyer olarak çalışıyor. Bu öğrenciler için okula birçok başarı belgesi de gönderildi. ATT görevlisi, hemşire ve tıbbi sekreter yetiştiren İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aldığı başarılı sonuçların haklı gururunu yaşıyor.

Çok başarılılar

Çok kaliteli eğitim verdiklerini bununla birçok eğitim kurumundan sıyrıldıklarını ifade eden İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zuhal Gümüş, “Stajyer olan her bir öğrencimiz staj yaptığı kurum tarafından sözlü veya yazılı bir şekilde onure ediliyor. İzmir’in birçok okuluna göre başarı yüzdemiz çok daha fazla. Birçok hayati operasyonda bulunan, müdahalelerde yer alan öğrencilerimi kutluyor, onlarla gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum” diye belirtti. 2011 yılında okuldan mezun olan ve şu an Tunceli’de bir hastanede tıbbi sekreterlik yapan Emre Sezgin, “Bu okulun bana kattıklarını unutamam. Birçok arkadaşımla beraber sağlık sektöründe hizmet etmemizi buna borçluyuz. Vefa borcumu ödemek amacıyla okulu ziyarete geldim” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026