SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Hayat çok ‘garip’

Bu haber 06 Kasım 2015 - 12:18 'de eklendi.

“Garip” lakaplı 75 yaşındaki Fehmi Aydın Helvacı Mahallesi’nde yıllardır kullanılmayan harabe haldeki penceresiz okul lojmanında yaşıyor. Daha önce kalp krizi geçiren Aydın’ın sağlık durumu da kötü.

TORBALI ve yaşadığı Helvacı Mahallesi’nde “Garip Dayı” olarak tanınan lakabı gibi garip bir insan Fehmi Aydın. Kendi deyişiyle kimsesiz ama iki çocuğu dışında bir varlığı olmayan, neşesiyle köyün sembolü durumunda olan Fehmi Aydın, Helvacı Mahallesi’nde yıllardır kullanılmayan harabe haldeki penceresiz okul lojmanında yaşıyor. Kalp hastası olan 75 yaşındaki Aydın, bazı soğuk günlerde çatısı uçacak korkusuyla uyuyamadığını belirterek yetkililerden yardım istedi.

KALP KRİZİ GEÇİRMİŞTİ

Helvacı köyünde doğup büyüyen Garip Dayı tam tamına 75 yaşında. Geçimini bulursa topladığı şişe, demir parçaları ve plastik gibi hurda eşyalarla sağlıyor. Derme çatma, penceresiz, boya badanası olmayan harabeye dönüşmüş okul lojmanında yaşayan Fehmi Aydın’ın sağlık durumu da kötü durumda. Geçtiğimiz yıl kalp krizi geçiren Aydın, yapılan müdahaleler sayesinde hayata tutunmuştu. Mahalleli tarafından sevilen Aydın, temel ihtiyaçlarını karşılamakta da zorluk çekiyor. Mahallelinin gıda ve giyim yardımı yaptığı Aydın bu şekilde yaşamını sürdürüyor. İki çocuğu olan yaşlı adam sadece kızıyla görüşüyor. Oğluyla konuşmayan Aydın’ın boşandığı karısı da Helvacı Mahallesi’nde yaşıyor.

YARDIM ÇAĞRISI

Banyosu bile mahalleli tarafından yaptırılan Fehmi Aydın  “75 senedir bu köyde yaşıyorum. Gençliğimde odun kırıp para kazanıyordum ama şimdi yapamıyorum. Evim yok kimsesizim. Bu lojman olmasa kim bilir ne yapardım. Sağlığım iyi değil geçenlerde kalp krizi geçirdim, köylü son anda ambulans çağırdı. Şimdi de öksürük belası çıktı başımıza” dedi. Herhangi bir gelir kaynağının olmadığını söyleyen Aydın, “Zor şartlar altındayım bana yardım edin” diye feryat etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.