SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Hayal gerçek oluyor

Bu haber 16 Aralık 2015 - 8:21 'de eklendi.

Daha önce TCDD tarafından iki defa dizel trenle test edilen İZBAN hattında, ilk defa elektrikli trenle bir test sürüşü gerçekleştirildi. İlk test sorunsuz geçti. Test sürüşlerinden sonra resmen yolcu taşınacak.

TORBALILILARIN yıllardır merakla beklediği İZBAN hattında sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl bitirilmesi hedeflenen fakat elektrifikasyon sisteminde yaşanan hırsızlıklar, aksamalar nedeniyle bir türlü devreye alınmayan hatta çalışmaların büyük bir kısmı tamamlanmıştı. Dün de Cumaovası’ndan başlayıp Torbalı’ya kadar devam eden bir test sürüsü gerçekleştirildi. Daha önce iki defa TCDD treniyle yapılan test sürüşlerinin ardından ilk kez İZBAN treni deneme sürüşünü gerçekleştirdi. Dur kalk yaparak test edilen sürüşte hiçbir aksamanın olmadığı ifade edildi. Öte yandan Torbalı hattında ilk kez elektrikli tren kullanıldı. Daha önce Devlet Demiryolları tarafından kullanılan trenlerin dizel olduğu öğrenildi.

TARİH AÇIKLANACAK

İZBAN’da artık resmen sona gelindi. Daha önce TCDD tarafından iki kere dizel trenle test sürüşü gerçekleşen Torbalı hattında dün ilk defa İZBAN tarafından test sürüşü gerçekleşti. İki trenle gerçekleşen test sürüşü iki ayrı hat üzerinde gerçekleşti. Dur kalk yapılarak yapılan seferlerde herhangi bir aksaklığın olmadığı öğrenildi. TCDD ve İZBAN üst düzey yetkililerin de bulunduğu test sürüşüne 8 tane de makinist görev aldı. İZBAN yetkililerinden alınan bilgilere göre test sürüşlerinin 15 gün boyunca devam edeceği öğrenildi. Kapalı sinyallerle gerçekleşen test sürüşü ile ilgili bilgi veren yetkililer, “İZBAN’ın yaptığı ilk test sürüşünde herhangi büyük bir aksaklık görülmedi. İZBAN çalışmalarını bitirdi. TCDD’nin ufak sinyal işleri kaldı. Ocak ayında seferlerin başlaması için herhangi bir eksiklik yok. TCDD’den tarih bekleyeceğiz” diye belirtti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.