SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Hastane gibi sağlık ocağı

Bu haber 17 Eylül 2015 - 8:48 'de eklendi.

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Subaşı Mahallesi’ne hayhırsever tarafından yaptırılan ve Torbalı Belediyesi’nin destek verdiği sağlık ocağı, adeta bir sağlık merkezini andırıyor. Tamamlanan binanın hizmete açılabilmesi için 20 bin lira ve 1 haftalık işçiliğe ihtiyaç var.

Toplum yarına yaptığı okul ve sağlık ocaklarıyla her kesimin sevgisini kazanan Topalan ailesinin Subaşı Mahallesi’ne yaptırdığı tam donanımlı sağlık ocağı bir türlü açılamıyor. 380 metrekarelik alan üzerine kurulan ve Türkiye’de benzeri bulunmayan tam donanımlı sağlık merkezinin faaliyete girmesi için 20 bin liraya ihtiyaç var.

Bina yapımının tamamlandığını ve 9 odası bulunan binanın malzeme ihtiyaçlarını karşılayan olmadığı için açamadıklarını söyleyen Subaşı İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Mehmet Tanır, “Binayı hayırsever Fatma Topalan yaptı ve ahşap malzemelerini ile bahçe düzenlemesinin tamamını Torbalı Belediyesi yaptı. Ancak, 20 bin lira ve bir haftalık işçilik gerektiren bina tam 1 yıldır açılmayı bekliyor” diye konuştu.

ADETA BİR SAĞLIK MERKEZİ

Subaşı’lı hayırsever Fatma Topalan tarafından yaptırılan binanın protokol imzaları 3 yıl önce atıldı. İlk kazma ise 2 yıl önce vurulurken, son bir yıldır ise bina bitmiş vaziyette açılmayı bekliyor. Subaşı İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Ünal Subaşı ise, “Mahallemizde bulunan sağlık ocağının yetersiz olması nedeniyle hayırsever Fatma Topalan tarafından, mevcut sağlık ocağı binasının arka tarafına adeta bir sağlık komleksi inşa edilmesini sağladı. 1 yıldır hizmete girmeyen binada 1 haftalık iş kaldı. Artık, adeta sağlık merkezini andıran ve ülkede benzeri olmayan sağlık ocağımızın hizmete açılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

BİR HAFTALIK İŞ VE 20 BİN LİRAYA İHTİYAÇ VAR

Subaşı 19 Mayıs Mahalle Muhtarı Ünal Subaşı, “binada 1 haftalık iş kaldı. Yevmiye verilerek işçiler tutulacak. Onlar kalan işi bir haftada bitirirler. Bir de malzeme eksiğimiz var. Bireysel sıramatik, idrar okuyucu, masaüstü tansiyon aleti, dijital boy ölçerli terazi, çelik ocak, nem ölçer derece, kamelya, bekleme sandalyesi, büro koltuğu, panolar, çöp kovaları, bulaşık sepetleri gibi 20 bin lirayı geçmeyecek malzeme gerekiyor. Hayırsever bu işi başlattı, Torbalı Belediyesi destek verdi ve iş sonuna kadar geldi. Ancak bir türlü bitiremedik” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.