SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Halk eğitime usta öğretici başvuruları 31 Ağustos’ta bitiyor

Bu haber 25 Ağustos 2015 - 8:15 'de eklendi.

Torbalı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde açılacak kurslarda görev almak isteyen vatandaşlar için 03 Ağustos’ta başlayan başvuru tarihi 31 Ağustos’ta bitiyor.

Ahşap teknolojisinden çocuk gelişimi ve eğitimine, el sanatları teknolojisinden hasta ve yaşlı hizmetlerine, müzik ve gösteri sanatlarından spora, tekstil teknolojisinden yiyecek ve içecek hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede, yetmiş alanda iki bin üç yüz iki kursun açılabildiği halk eğitimi faaliyetlerinde eğiticilik yapmak üzere şu ana kadar 54 kişi dosyasını teslim etti.

Bu yıl liseyi bitiren ancak herhangi bir üniversite kayıt hakkı kazanamayan, bu nedenle önümüzdeki yıl YGS ve LYS sınavlarına hazırlanmak için gidecek bir destek kursu arayan mezun öğrenciler için halk eğitimi merkezi müdürlüğünün de kurslar açacağını belirten yetkililer başvuru sayısının artmasını bekliyor.

Başvurular için halk eğitimi merkezinden alınacak dilekçenin doldurulması ve şu evrakların hazırlanması gerekiyor:

Başvuru tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir işyerinde çalışan kişiler;

  1. Vesikalık fotoğraf
  2. Kurs vermek için gerekli yeterliliğe sahip olduğuna ilişkin resmi onaylı belge (diploma / transkript / seminer, kurs veya faaliyet katılım belgesi / usta öğreticilik, antrenörlük, uzmanlık, çıraklık, kalfalık veya ustalık belgesi vb)

Başvuru tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir işyerinde çalışmayan veya emekli olan kişilerin yukarıdaki evraklara ek olarak şu evrakları da hazırlaması gerekiyor:

  1. Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport
  2. Sabıka kaydı
  3. Sağlık raporu
  4. Sosyal güvenlik kurumundan alınan çalışma durum belgesi / emeklilik belgesi
  5. Erkek eğiticiler için askerlik durum belgesi
  6. Varsa daha önce çalışılan işyer(ler)inden alınan ve çalışma tarihlerini içeren yazı(lar)

Başvuru yapan eğitici adayı 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında Torbalı Halk Eğitimi Müdürlüğü’ne bağlı bir kursta görev almışsa, eski görev dosyası inceleniyor ve sadece eksik olan ya da güncellenmesi gereken evrakları hazırlaması isteniyor.

Yetkililer başvuru sırasında yukarıda istenen evrakların asılları teslim edilmesi gerektiğini, fotokopilerinin çekilip onaylanmasından sonra asılların eğitici adaylarına iade edileceğini belirtiyorlar.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.