SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Günde 300 hasta gelince iş, Başhekim’e düştü!

Bu haber 25 Ağustos 2015 - 14:16 'de eklendi.

Ağız ve Diş Hastanesinde sıkıntılı günler başladı. 9 doktor her gün ortalama 300 hastayı muayene ediyor. Hekim yetersizliğinden dolayı hastalar saatlerce beklerken, başhekim Hüseyin Akçaoğlu, hastaların mağdur olmaması için muayeneye başladı

TORBALI Ağız ve Diş Hastanesinde sıkıntılı günler başladı. Son zamanlarda 9 doktorun görev yaptığı kurumda günde 300 hasta geliyor. Doktor yetersizliğinden dolayı Başhekim Hüseyin Akçaoğlu da hasta muayene etmeye başladı. Yetersiz olan doktor sayısını açığını bir nevi kapatmak için ve hastalara yardımcı olabilme adına kendisinin de muayene etmeye başladığını ifade eden Akçaoğlu, görevlerinin vatandaşa hizmet etmek olduğunu söyleyerek görevini en iyi şekilde sürdürüyor.

HER DOKTORA 30 HASTA DÜŞÜYOR

Her gün Ağız ve Diş Hastanesine ortalama 300 vatandaş geliyor. 9 doktorun bulunduğu hastanede ortalama her bir hekime 30’dan fazla hasta düşüyor. Her gün yoğunluğun olduğu hastanede zamanında müdahale edilmemesinden dolayı vatandaşlar şikayette bulunuyor. Geçici süreliğine bu sorunu çözme adına Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Hüseyin Akçaoğlu beyaz önlüğü ve doktor maskesi takarak muayene etmeye başladı. Son 1 haftadır polikliniklere girerek vatandaşları muayene ettiğini söyleyen Akçaoğlu, “Hastanemizde hekim yetersizliğinden dolayı sorunlar yaşamaya başladık. Her gün 300 kadar başvuru yapan hastamız var. Onlara yetişmekte zorlanıyoruz. Hastalarımızın mağdur olmaması için başhekim ceketimi çıkartıp doktor önlüğümü giydim. Vatandaşlarımız için her türlü hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YENİ DOKTOR GELECEK

Hizmete açıldığı gibi büyük bir ilgi gören Torbalı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne çevre ilçelerden gelenler olmaya başladı. Çevre ilçelerden gelenlerle birlikte bu sayının çok fazla olduğunu belirten başhekim Akçaoğlu, bir doktorun günde ortalama 30 hastaya bakmasından dolayı sıkıntılı günler yaşadıklarını söyledi. Hem doktorların yükünü hafifleten hem de hastaları mağdur etmemek için muayene odasında çalışan başhekim, “Önümüzdeki ay yeni bir doktorumuz göreve başlayacaktır. İnşallah bu sorunu çözüp vatandaşlarımızın memnuniyetini artırırız. Şikayetleri de en aza indiririz. Hastalarımız da bize yardımcı olurlarsa çok seviniriz. Çünkü mevcut doktor sayısı ve hastaneye gelen hasta sayısı belli. Bu konuda anlayış bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.