SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Günde 25-30 ton arası asfalt dökülüyor

Bu haber 05 Ağustos 2015 - 8:33 'de eklendi.

Torbalı Belediyesi ilçede zaman içinde bozulan ve yıpranan mahalle yollarına günde 25-30 ton asfalt dökülüyor.

SON bir ay içinde mahalle statüsüne dönüşen Karakızlar, Subaşı, Ahmetli, Ortaköy ve Özbey yollarına asfalt dökülürken, diğer tüm mahallelerde de sırayla çalışmalar devam edecek. Mahalleleri birbirine bağlayan ve mahalle içi yollara, hem yama, hem de sati kaplama asfalt dökülüyor. İki ekip halinde ilçenin farklı bölgelerine dağılan ekipler, günde 25 ile 30 ton arası asfalt döküyor.

‘EKİPLERİMİZ DÖRT BİR KOLDAN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR’

BELEDİYE yetkilileri yaptığı açıklamada; “Kenar mahallelerimizin sorunları yıllardır ötelenmiş ve kalıcı çözümler üretilmemiş. Göreve geldiğimizde çözüm odaklı hizmet sözü vermiş ve Torbalı’da kalkınmanın, gelişmenin kenar mahallelerle birlikte hız kazanacağını ifade etmiştik. Başta kanalizasyon olmak üzere altyapısı tamamlanmamış yerlerde bu sorunu gideriyor ve üst yapı çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz dört bir koldan çalışmalarını sürdürüyor. Kenar mahallelere giden hizmetin yanında köy ve belde statüsünden mahalle statüsüne kavuşan yerlerde de kilitli parke taşı döşeme çalışması gerçekleştiriyoruz” dedi.

MODERN BİR KİMLİĞE KAVUŞUYOR

BOZUK ve deforme olan yolların sağlıklı ve uzun soluklu olarak halka hizmet vermesi için çalıştıklarını söyleyen yetkililer, “Amacımız Torbalı’nın herkes için yaşanabilir, modern bir kimliğe kavuşmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda çalışmalarımız yoğun bir tempoda sürecektir” dedi. Yapılan sıcak asfalt çalışmasını değerlendiren vatandaşlar ise, “Asfaltın uzun yıllar kullanılacak şekilde dökülmesi hizmet kalitesine verilen önemi ortaya koyuyor. Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez başta olmak üzere emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.