SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Göz göre göre işten çıkardılar

Bu haber 10 Aralık 2015 - 7:43 'de eklendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde ESHOT şoförü olan Aziz Gün, ‘gözleri iyi görmediği’ gerekçesiyle işten çıkarıldı. Aziz Gün, gözlerinin sağlam olduğunu hastane raporuyla kanıtlayarak, “Hakkımı aradığım için işten atıldım” dedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, İZELMAN çalışanı görünmesine rağmen ESHOT’ta otobüs şoförlüğü yaptığı için ‘kadro’ davası açanlara yönelik kıyımına bir isim daha eklendi. Büyükşehir’in davasında Başkan Aziz Kocaoğlu’yla birlikte ‘Suç örgütü kurmak, üyesi olmak ve örgüte yardım ve yataklık’ suçlamalarıyla yargılanan belediye otobüs şoförü Aziz Gün, kadro için dava açmasının ardından işten çıkarıldı.

Gün’e gözlerinde görme kaybı tespit edildiği ve işine bu nedenle son verildiği bildirildi. ESHOT yetkililerinin kendisi hakkında gözlerinin bozuk olduğu yönünde yalan beyanda bulunduğunu söyleyen Gün, Torbalı Devlet Hastanesi’nden gözlerinin sağlam olduğuna dair rapor aldı.

İşte raporum. Her şey ortada, gözlerim gayet sağlam” diyen Gün, “Büyükşehir davasında ben de DİSK Genel İş Sendikası’nın o dönem yöneticilerinden biri olarak yargılanıyorum. Aynı davada çete lideri olmakla suçlanan ve 397 yıl hapis cezasıyla yargılanan Kocaoğlu, ‘suçsuzum’ diyerek hakkını arıyor. Şimdi ben de taşeronluktan kadroya geçebilmek için hakkımı aradım ama Başkan Aziz Kocaoğlu dava arkadaşını bir çırpıda sildi” diye konuştu.

 ‘İstenmeyen adam oldum’  

Kadrolu olabilmek için ilk muvazaa davası açanlardan biriyim. Bu nedenle ESHOT’ta istenmeyen adam ilan edildim” diyen Gün “Önce beni evimden uzaktaki garajlarda çalıştırdılar. Ardından da yıllık izindeyken yolladıkları resmi yazıyla gözlerimin bozuk olduğunu öne sürerek iş akdime son verdiler. Hakkımı yargıda arayacağım” dedi.

Emekliliğine 4 yıl kaldığını söyleyen Gün, “Büyükşehir ile yapılan toplu iş sözleşmesinin ilgili maddesine göre emekliliğe 5 yıl ve aşağı kaldığı zaman işçi işten çıkarılamaz. Ancak, Büyükşehir hukuk dinlemediği için beni işten çıkardı. Kızım henüz 4 yaşında. 44 yaşında bir adam olarak bu saatten sonra kim bana iş verecek” diye dert yandı. (Yeniasır)

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.