SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Gerekçeli kararı bekliyor

Bu haber 27 Temmuz 2015 - 13:43 'de eklendi.

13 yıl görev yaptığı Torbalı İlçe MEM görevinden alınarak Tire’ye eğitim uzmanı olarak gönderilen Ruhi Gündoğdu, başlattığı hukuk savaşını kazandı. Gündoğdu Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararını açıklamasının ardından Torbalı’ya dönecek

MİLLİ Eğitim Bakanlıgı’nın hazırladığı Taşra Teşkilatında Görev Yapan Yöneticilerin Yer Değiştirmesi Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik’in ardından tayini çıkan ve Tire İlçe Milli Eğitim Müdür’lüğüne eğitim uzmanı olarak atanan eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Ruhi Gündoğdu Torbalı’ya dönmek için Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararını bekliyor. Anayasa Mahkemesi (AYM), 1 Eylül 2015’te dershanelerin kapatılmasını öngören Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanunun bazı maddelerini iptal etmesiyle Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Ruhi Gündoğdu’nun görevine dönebilmek için yolu açıldı.

GÜNDOĞDU DÖNEMİ

13 yıl boyunca Torbalı’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yapan Ruhi Gündoğdu daha öncede tayin edilmişti. 13 yıl boyunca idarecilik yaptığı Torbalı’da başarılı çalışmalara imza atan Gündoğdu başarılı bir idarecilik süreci geçirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınıp başka bir ilçeye eğitim uzmanı olarak gönderilmesinin ardından olayı yargı yoluna taşıyan Ruhi Gündoğdu Torbalı’ya dönmeye hak kazandı. Daha önce de başından böyle bir olay geçen ve açtığı davayı kazanarak yeniden Torbalı’ya dönen Ruhi Gündoğdu Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararının ardından Torbalı’ya dönecek. Böylelikle Torbalı eğitiminde 3. Gündoğdu dönemi başlamış olacak. Eğer karara göre değişiklik olursa Ruhi Gündoğdu ilçeye 3. Kez Milli Eğitim Müdürü olacak. Torbalı’da 3. Ruhi Gündoğdu dönemi başlayacak.

“YASALARDAN ÜSTÜNÜ YOKTUR”

Bir kez daha hukuk savaşını kazanan Ruhi Gündoğdu, sivri dilliği ve karşıt görüşleriyle biliniyor. Anayasa Mahkemesininin gerekçeli kararını beklediğini ifade eden Ruhi Gündoğdu, “Görev yaptığımız her yerde daima eğitim kalitesinin artması için çabaladık. Öğretmenlerimizi öğrencilerimize yararlı işler yaptık. Bugün yaşadığımız bu süreç daha önce de başımdan geçmişti. Yasalar da yaptığımız işlerin doğru olduğuna ve bu atamaların haksız olduğuna karar verdi” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.