SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Fuar İzmir’in logosu belli oldu

Bu haber 10 Mart 2015 - 12:47 'de eklendi.

25 Mart’ta açılacak Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar kompleksi “Fuar İzmir”in logosu tasarlandı. Yeşil, mavi, sarı, turkuaz ve kırmızının bir noktada buluştuğu logo tasarımındaki renkler bilgi, beceri, deneyim, yenilik ve dostluğu sembolize ediyor.

İzmir’de fuarcılığın standartlarını dünya ölçeğine taşıyacak Türkiye’nin, en büyük ve en nitelikli fuar kompleksinin logosu da belli oldu. 25 Mart’ta Mermer ve Doğaltaş Fuarı ile kapılarını açacak Fuar İzmir’in logo tasarımı, her biri farklı anlamlar taşıyan beş ayrı rengin kesişiminden oluştu. İletişim tasarımcısı ve akademisyen Ömer Durmaz tarafından hazırlanan logonun çıkış noktası, bir noktadan geçen doğru sayısının sonsuzluğu oldu. Doğru markaları, doğru kişilerle buluşturan, yani tüm doğruları tek bir noktada Fuar İzmir’de kesiştiren logo tasarımında; mavi bilgiyi, turkuaz beceriyi, yeşil deneyimi, sarı yeniliği ve kırmızı ise dostluğu simgeliyor.

FUAR İZMİR, DOĞRULARIN KESİŞTİĞİ GLOBAL BİR MERKEZ

Fuar İzmir logosunun yaratıcısı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğretim görevlisi Ömer Durmaz, logonun ardındaki temel kavramların, Fuar İzmir’in modern, dinamik ve global bakış açısını yansıttığını belirterek, “Doğurgan biçimin ekseni, İzmir ve İzmirlilere odaklanıyor” dedi.

TASARIMIYLA DA ÖNCÜ

Fuar İzmir’in logosu, yenilikçi bir bakış açısı gözetilerek ve dijital ortamlar düşünülerek tasarlandı. Tasarımın merkezde buluşan ya da merkezden dışa açılan doğruları, dijital ortamlarda hareketli hale getiriliyor. Bu yenilikçi anlayışla tasarlanan logo, ‘dinamik logo’ tasarımının Türkiye’deki ilk örnekleri arasında yer alıyor.

MİSYON VE VİZYON ÇALIŞMALARI TAMAM

Misyonu “Katılımcıların işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için var” şeklinde belirlenen Fuar İzmir’in vizyonu ise “Katılımcılar için doğru ortam ve koşulları İzmir farkıyla yaratmayı hedeflemek” olarak kabul edildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026