SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Fatih Emlak belediye meydanına taşındı

Bu haber 17 Kasım 2015 - 9:39 'de eklendi.

15 YILDIR emlakçılık yapan Hasan Sak’ın işlettiği Fatih Emlak, adres değişikliği yaptı. Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan Fatih Emlak, belediye binasının yan tarafında bulunan iş merkezine taşındı. Deneyimli firma bundan böyle, köy evleri, zeytinlik, daire, alım satım ve kiralamanın yanı sıra tapu takip işlerini buradan yapacak. Hasan Sak, “Emlak alım-satımı yapacak olan Torbalılıları bekliyoruz” diye konuştu.

İNŞAAT PATLAMASI YAŞANIYOR

TORBALI’DAKİ emlak fiyatları konusunda da bir değerlendirme yapan Hasan Sak, ilçede adeta inşaat patlaması olduğunu söyledi. Torbalı’da fiyatların adeta MR’ını çeken Sak,  İzmir’in lüks semtleri ile yarışır hale geldiğini gösterdiğini kaydetti. Son 10 yılda adeta inşaat patlamasının yaşandığı Torbalı’daki baş döndürücü yükseliş olduğunu söyleyen Sak, “Menderes-Aliağa İZBAN hattının Torbalı’ya kadar uzatılması için 2011 yılında çalışmaların başlatılmasıyla birlikte bölge sadece sanayide değil, gayrimenkulde de yükselişe geçti. Son dönemde bölgede konut gelişiminde ve emlak fiyatlarında yükseliş görülmeye başlandı” şeklinde konuştu.

HIZLI TREN FAKTÖRÜ

KONUT stoğunun yoğunluklu olarak Ayrancılar Mahallesi ve ilçe merkezinde görüldüğünü ve buralardaki yapıların genellikle 4-5 katlı apartmanlar olduğunu belirten Hasan Sak, “2011 yılında çalışmalarına başlanan ve yakın zamanda faaliyete geçecek olan İZBAN banliyö hattının Torbalı ilçe merkezine kadar gelecek olması özellikle ilçe merkezinde son dönemde metrekare birim fiyatlarını arttırdı. Tüm bu fiyat yükselişinde yakın zamanda faaliyete geçecek olan İZBAN banliyösünün ciddi etkisi var” şeklinde konuştu. Sak, ilçede müstakil ve eski konut stoğunun daha çok görüldüğü bölgelerin ise Kuşçuburun, Pamukyazı, Subaşı ve çevre mahalleler olduğunu belirtti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.